Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetséges egyáltalán megtenni...

Lehetséges egyáltalán megtenni az Eger - Budapest távot kerékpárral biztonságban és szabályosan?

Figyelt kérdés
Ha a 3-as utat nézem pár helyre ki van rakva a hármas tiltó tábla (traktor, lovaskocsi, kerékpár) és pár helyen autóút 110-es táblával, amin nem szívesen mennék. Néztem Verpelét felé egy kerülőt, de olyan településeken vezet át az út, hogy elment a kedvem ettől az egésztől. Tanács?
2013. máj. 22. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Vonat kerékpárszállítással.
2013. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem. Franc akar vonatozni, kerékpártúrát szeretnék. Már gyerek korom óta izgat a téma, de most érzem csak igazán felkészültnek magam fizikailag.
2013. máj. 22. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Üdv! én már tekertem le nagy távokat (pl 600 km, 10 nap) Egyedül ne vágj bele 30 km-nél többe, és napi 100-120 km-nél többe. a főutakat pedig nemcsak a tiltó tábla miatt érdemes elkerülni. Majdnem minden főutat ki lehet kerülni, hisz másképp nem lehetne normálisan közlekedni pl traktorral sem. Többnapos többemberes, de szerintem kivitelezhető. A legfontosabb hogy sok tervezés, és komoly alkatrészkészlet kell. Tudnod kell a szállások helyét, le is kell foglalni, tudni kell az útba eső bringaboltokat, ilyesmik.
2013. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"Egyedül 30, és többen 100-120"
2013. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetnék egyedül 30 kilométernél többet? Egy csomószor mentem 60-70 kilométereket, nem vagyok már gyerek. A kérdésem nem is erre vonatkozott, csak a kijelölt útvonalra. Amúgy találtam egy jó kis útvonalat, Heves, Jászberény, Nagykáta, Gyömrő, Maglód felé, pár helyen még bicikli út is lenne. Vadonat új biciklim van amúgy és nem teszkós.
2013. máj. 23. 22:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha egyedül mész is, alkatrészkészlet kelleni fog. Hiába zsír új a cucc, azért a puszta közepén nem túl vicces dolog azért rostokolni, mert mondjuk elpattant a lánc. Ugyanúgy kelleni fog szerszám is. És biztonságosabb, ha nem egyedül mégy. Érdemes felkészülni minden reálisan várható meghibásodásra is. És figyelj oda, legyen csengő, lámpa, macskaszem, küllőprizma,láthatósági. Ha esetleg egy kötözködősebb sünbe ütköznél. Ilyen út alatt simán legombolhatnak rólad pár ezrest.
2013. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak a csengő hiányzik, de az van a régi bicón:) Leszedem, átrakom és kész. Még láthatósági mellényem is van a kocsiban, ki sem volt bontva:D Igazából a fő cél Eger - Székesfehérvár útvonal lenne, Ráckeve felé, Adonynál kompolva. Az egy büszke 225 kilométer, rendesen lefárasztó. Van egy nagy biciklis ismerősöm, aki ilyen őrült mint én. Esetleg vele megbeszélném.
2013. máj. 24. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos van egy két rendőr, aki szeret kitolni az emberrel. Múltkor azért büntetett meg, mert bár volt világításom, de azt nem tudtam egyszerre kapcsolni, 2000Ft-om bánta. Azóta már a kormányról lehet kapcsolni :P Egyébként sok sikert a túrához! Ha lenne nyáron szabadidő, szívesen csatlakoznék én is.
2013. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az egyszerre kapcsolhatós témáról én is hallottam, a régi dinamós nagypapi kerékpárokról maradt meg. De teljesen mindegy, ha egyszerre kapcsolható lenne is. Olvastam, hogy pl a prizmának 35 és 65 centiméter között kell lennie az út felületétől számolva. Az enyémen gyárilag van a kormány alatt kicsivel, kb 90 cm magasan. A lámpa max 90 cm magasan lehet, az enyém 100 cm, a kormányon ugyebár.
2013. máj. 25. 07:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy miért cseszegetik az embert ilyenekkel? Pedig normális lámpám van, még csengő is volt rajta. Azokat szűrnék inkább, akiknek egy szem lámpája sincs, mert láttam már sötétzöld biciklin fekete cuccos manust tekerni a városon kívül szalók felé az S kanyarban mindenféle világítás/prizma/mellény nélkül, éjjel. És ha elütöm, akkor csodálkozik. De ez más tészta, csak pont itt jött ki :P
2013. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!