Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előtéri növény?

Előtéri növény?

Figyelt kérdés
Előtéri fűféle-növényt keresek, strapabírót, nem túl magasra növőt, max 15 cm-ig kb.! Világításom Sylvania Aquastar 25W 10k/200L.

2014. febr. 19. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a csövet, szerintem nincs olyan növény ami ennél az egy csőnél megmarad, anubiasal is az a gond hogy magába vonza az Aquastar az algákat, tiszta alga lenne bármilyen lassú fejlődésű növény. Ha grolux lenne akkor bármilyen vízfelszínre érő növény lehetne, így még a vallisneria sem marad meg, tiszta alga lenne.


Ha teszel mellé valamilyen nappali fényt, erősítesz a fényerőn, akkor tegyél be valami intenzív fejlődésű növényt ami elveszi az algák elől a tápanyagot, javai mohával tudnál operálni az rekord sebességgel nől az aquastar alatt, nagyon szépen rügyezik is mint ha co2 lenne az akvában.


1-2 nap múlva tudom mondani a H.m et(Hemianthus micranthemoides) az ilyen: [link] Sylvania Grolux alatt terül az aljzaton, Sylvania Aquastaral most próbálom, csináltam egy akvát amibe csak jávai és H.m van egyenlőre, teljesen be akarom az egészet borítani, csak a front üveg marad ki 50% már megvan, a H.m még kérdéses az aquastar alatt, a jávai az tarol, gyönyörűen rügyezik, 1-2 nap kell hogy tudjak mondani valamit a H.m re.


De a wattszám/ liter arányod, színspektrumod, egyenlőre így semmire nem elég, nincs olyan növény ami megmarad hosszabb távon.

2014. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vizipityu ***** válasza:

Talán csak a Marsilea maradna meg. Sűrűn kellene ültetni mert amúgy sem nagy sprintel, pláne akkora fénynél nem.

[link]

2014. febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Csak akkor nem tudom miért reklámozza magát az aquastar,h nem kell mellé másik fénycsö,mert minden spektrumot képvisel?! Milyen csövet tegyek mellé,még ebben segítsetek.
2014. febr. 20. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:

"mert minden spektrumot képvisel"


Ez a groluxra igaz, az aquastar inkább tengeri cső, az aquastártól lila minden, a groluxtól rózsaszínes az egész akva.


Nézd meg itt: [link]

Görgesd lejjebb a mutatja a csövek grafikonját, majdnem megegyezik a két cső, a groluxban ugyanannyi lila van mint az aquastárban de 630 nanométer és 720 között a grolux sokkal jobb, 670nm-en a legerősebb ami pont optimális a növényeknek, több a piros és a kékes fény is megvan.


Bármilyen nappalit tehetsz mellé, pl osram 865, de őszintén fogalmam sincs ki mondta neked ezt a csövet, a grolux lényegesen jobb.

Ha kimondottan tetszik a lila akva akkor oké, valamikor nekem is tetszett.


Most próbálok egy aquastrat két 6400 kompakt izzóval együtt egy 70 literes akván, ezt írtam feljebb, ha beválik teszek mellé egy osram florát is, úgy fedve van a piros spektrum is, de van plusz groluxom lehet az lesz mellé.


[link]

2014. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Joci!
2014. febr. 21. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:

A "Köszönöm Joci!" kommentedért csináltam egy videót.


0-10 mp Sylvania Aquastar

10-20 mp Sylvania Aquastar+ osram lumilux 865

20mp-től Sylvania Aquastar+ 2 darab osram lumilux 865, wattszám azonos.


Egy 115 literes akva sarka, most csináltam. (van negyedik cső is)


http://www.youtube.com/watch?v=K7oVQ5OwgwQ

2014. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!