Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim pick up 2010 elég egy...

Eheim pick up 2010 elég egy 114 l-es akváriumba?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 19:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Esetleg tetratec ex 700?
2014. febr. 23. 15:48
 12/19 anonim ***** válasza:

Külső szűrőnél van egy óriási tévhit, nem a szűrő szűri a vizet hanem a szűrőanyag amit beleraksz, társas akváriumban én siporaxot használok, és szivacsot, mostanra kidobáltam a kerámiákat is, helyettük is siporax van alul. 2000-3000ft a siporax literje, szivacsot ha veszel szűrőt kapsz vele.


Maga a vödör, amibe kering a víz nálam JBL, dicsérik a Tetratec szűrőket is, Eheim az kicsit drága, 36000ft-ért 3liter körüli töltetet kapsz csak, ár, érték, és töltési lehetőség tekintetében a tetra és a JBL lényegesen jobb.


A tetratec ex 700 eleinte elviszi maga, ahogy rakodik a szűrő lehet kell mellé a belső szűrő is.

A JBL e 900 elviszi egyedül is, ha esőztetővel használod nyomás van a tömlőben, nem szeretik a baktériumok, így sokáig tiszta marad, néha magát az esőztetőt kell levenni, a fekete lukas csövet, kimosod és kész.

Magához a szűrőhöz és a tömlőhöz nem nagyon kell nyúlni, évente max 6 havonta egyszer kitakarítod az elég, de inkább évente kell, megy nálam egy JBL e 700 és egy e 900 havonta egyszer leveszem az esőztető végéről a gumidugót, leveszem az esőztető csövet, kitakarítom, visszateszem, a többi marad, tavaly szeptemberbe voltak takarítva.


A JBL e 900 200 literesen van, az e700 egy 110 literes akvát szűr.


Belső szűrőt akkor használok melléjük ha éppen nem akarom levenni az esőztető csövet takarítani, alapból nem kell melléjük semmi ha nem teszel hosszú esőztető csövet.

2014. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Köszi a dicséretet:)

Annyira azért nem jók, egyszerű heti fél órában rendbe rakható akvákat próbálok csinálni.


Videóm vannak, képeket most hirtelen nem találok.


http://www.youtube.com/channel/UCTujcWPhnPFX2EZ_-vo7zpQ?feat..

2014. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Dede nagyon jók! Tökéletesek szerintem! A törpegurámis aksid az megkérdezhetem, hogy hány literes? Van v.mi különleges igényük ezeknek a halaknak?
2014. febr. 24. 13:06
 15/19 anonim ***** válasza:

A törpe gurámi az ő:


[link]


Ő kék gurámi:

[link]


Van törpe gurámim, ismerem a halat, a picit kényesebb fajtából való, ha tartani szeretnéd erős szűrés kell, kényesek az ammóniára, 25 c.fokos vízben jól érzik magukat. Felesben lágyított víz célszerű, a kereskedésben meg kell kérdezni milyen vízben vannak, nagy valószínűséggel csapvíz, a későbbiekben 5 liter csapvízhez 5 liter ioncserélt vizet kell tölteni, 90 liter víz lehet az akvádban heti 20-30 litert ajánlott lecserélni, halak számától függ menyit a cserevíz már felesbe kell.

Ragadozó, fagyasztott kajákat célszerű neki adni, artemia, krill stb néha a vitaminok véget jobb minőségű száraz táp.


Dús növényzet, szeretik a vízfelszínre érő növényeket, alatta pihennek.

60 literes akvába lehet már őket tartani, 3-4 darab mehet 114 literbe, semmilyen hallal nem kommunikál, bármi tehető mellé, csak fajon belül foglalkoznak egymással.

.........................


Kék guráminak nem kell lágyítani a vizet, a többi ugyanaz mint a törpe guráminál, 1 hím két nőstény mehet 114 literbe, párban nem lehet őket tenni, dupla nőstény kell mint hím, vagy lehetnek csak hímek, vagy csak nőstények is. ( nálam már külön vannak) a hímek kekeckednek mindennel, a nőstények nagy terrorban vannak.

Szintén nem foglalkoznak semmilyen más hallal, ha kifejlettek vigyázni kell azért, ha kisebb hal kerül melléjük megkergetik az elején, kíváncsi halak.


Mindkét guráminak takarni kell az akvát, labirint kopoltyúsok, feljönnek levegőért megfázhatnak, fröcskölnek, etetésnél köpködnek.

Néha ijesztő, napközben alszanak, relaxálnak, főleg a kék gurámik, néha még le is fekszenek oldalra egy köre.(évek óta)

2014. febr. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden hasznos infót B. Joci!!! Rengeteget segítettél! :)
2014. márc. 1. 14:55
 17/19 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Én a kék gurámit mondanám inkább kezdésnek, nem kell lágyítani neki a vizet, szívós erős halak.

A kék gurámin belül van tömbfajta, nekem kék és arany van, a kék színváltozat a legszebb van a videón: http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


Ha később akarsz törpe gurámit akkor lehet, egyre kell figyeli ha lágy vízbe teszel kereskedésből elhozott halat akkor ozmózis sokkot kaphat. Tehát a lágy vizes hal bezárja a létszámot az akvában, ha elkezdesz lágyítani.


Lassú vízhez szoktatással lehet csak betenni lágy vizes akvába új halat.


A kék gurámi és a törpe gurámi teljesen külön faj, nem kommunikálnak egymással, nem veszik észre egymást, mehetnek egy akvába.

2014. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Most sajnos nincs hal az akváriumban, mivel egy darakór elvitte az összeset hatalmas bánatomra...amint észrevettem elkezdtem kezelni, de sajnos nem sikerült megmenteni őket. Utoljára vettem sera terméket...sokkal jobban jártam volna sima malachidzölddel vagy parakrillal, ahogy itt utána olvasgattam...nagyon megviselt, régóta nem volt már betegség nálam. Most újra akarok előröl kezdeni mindent. Első körben beszerzek egy külső szűrőt, ahogy beszéltük. Még azon vacillálok, hogy a mostani növényeimet kidobjam- e... mondjuk most 2-3 hónapig nem teszek bele halat, remélem nem maradnak életben a kórokozók ennyi ideig. egkérdezhetem, hogy Te honnan tettél szert ekkora tudásra a témában? Elegem van már a helyi hozzá nem értő állatkereskedésekből...csak magára számíthat az ember...
2014. márc. 2. 13:25
 19/19 A kérdező kommentje:

*elölről

*parakill

2014. márc. 2. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!