Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetűjellegű a vizikehely...

Tetűjellegű a vizikehely levelein?

Figyelt kérdés

Valami fekete cucc jelent meg az egyik levelén a vizikelyhemnek. Hamar le is vágtam, nehogy átterjedjen, de nem tudom mi ez. Tudtok segíteni?


[link]



2014. febr. 25. 19:28
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Én inkább algának nézem, ha tetves lenne akkor 1-2 mm-es bogárkákat is látnod kellene. Viszont lyukasak a levelek, ez vagy tápanyaghiány, vagy simán csak csiga. A vizikelyhet a gyökerénél kell tápozni, nem elég a lötyi. Azt viszont jól tetted, hogy levágtad a sérült levelet, bármi is legyen a baja. Vigyázz a lebegő kajával mert fennakad a levél hólyagjain és könnyen algásodik tőle a levél. Etetés után érdemes kicsit megrázogatni a leveleket, sajnos még a halak sem tudják kiszedegetni a gödröcskékből.
2014. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!