Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy gömbakváriumba milyen...

Egy gömbakváriumba milyen felszerelés kell?

Figyelt kérdés

Nézetm interneten gömbakváriumot, találtam is olcsót,

de nem tudom hogy mi kell bele... avagy kell-e bele lélegeztető, szűrő, vízmelegítő


2011. márc. 5. 15:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet gömb akváriumba halakat tartani, be is van tiltva a használata.

Mert szenvednek benne a halak, és körbe körbe úsznak és elpusztulnak egy idő után.

2011. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
aranyhalamnak elég volt naponta a vizcsere is
2011. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
tényleg nem lehet? egyébként szerintetek hány literes lenne a megfelelő?
2011. márc. 5. 15:50
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

nem a körbe körbe úszkálástól pusztulnak hanem azért mert nincs egy sarok ahova el tudna bújni ha megijednek,

állandó félelemben élnek és a halak mozgásuk közbe a hullámok visszaverődnek a gömbakvárium faláról a halra.

Főleg a nagy testű halaknál az aranyhalat meg kifejezetten tilos gömb alakú akváriumba tartani!!!

2011. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Viszont nagyon szép floráriumot lehet bennük berendezni.

[link]

2011. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekünk van egy használatlan "tégla" alakú akváriumunk, ami nincs kihasználva... de nekem túl nagy, vagyis én nekem jobban tetszenek a gömbakváriumok
2011. márc. 5. 15:58
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Az aranyhalak MÉG MINDIG 100 literes akvárium kell! Röhej, hogy nem lehet még mindig felfogni...


Gömbakváriumban tilos állatot tartani. Egy értelmes akvárium 54 liternél kezdődik, de inkább 100 liter.

2011. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

15:55 vagyok


inkább haggyuk ez nem akarja fél fogni akkor vegyed meg azt a gömbakváriumot és kellemes állatkínzást kívánok a kérdezőnek!!-.-"

2011. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Floráriumos vagyok.

Igen, el kell ismerni, tetszetősek, és kevés helyet foglalnak, de már az 1907 es kincses kalendárium is felhívja a figyelmet, hogy abban ne tartsunk halat... Röpke 104 év, és sokan még mindig halat akarnak benne tartani. De annak nagyon örülök hogy hagytad magad lebeszéli róla. Tudod rengetegen még le is csesznek minket, hogy itt pattogunk, (amikor megkérdezi...) sőt még ő oktat ki minket róla... Mind 1

+ Ha sajnálod a helyet a nagy akváriumnak, és abban halt sem akarsz tartani, csinálhatsz japán sziklakertet, esetleg telerakod kaktuszokkal (és persze homokkal), vagy orchideákkal. Nagyon szép dolgokat lehet belőle kihozni.

2011. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
jó nem akarom kínozni meg egyébként is van egy kihasználatlan "tégla" akváriumunk... mondjuk igazság szerint sohasem volt akváriumom, de nagyon szeretnék,mondjuk ha tényleg állatkínzás akkor hagyom a fenébe... egyébként sok baj van vele?
2011. márc. 5. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!