Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcost hogy tartsak?...

Sziámi harcost hogy tartsak? Mekkora akváriumban? Kezdő vagyok. Sürgős segítségre van szükségem!

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy ilyen halat ajándékba. Egyelőre egy kis gömbakváriumban tengődik szegény. Holnap megyek neki "bevásárolni". De nekem még soha nem volt akváriumom. Mekkorát vegyek? Milyen növényt? Milyen kavicsot? Kell a kavics alá még valami? Mi a helyzet a szűrővel, fűtéssel? Ha megveszem, feltöltöm,mikor tehetek bele halat? Kell valamilyen vegyszer? Kell mérnem a víz ph értékét? Bocsánat a sok kérdésért, de szeretném,ha minden rendben lenne. Ma olvastam először utána ennek az egésznek, és nem szeretném, ha a kis halam életébe kerülne a tudatlanságom. Meg persze szeretném minél előbb elintézni, mert nem jó neki ott ahol most van.

kb. mennyibe fog ez nekem kerülni?


2014. márc. 2. 21:36
1 2 3
 1/26 bamboochatheone ***** válasza:
Kb. 10-15000 forint és 3 hét bejáratás. Kelleni fog egy 35 literes akvárium, belsőszűrő, fűtő, üvegtető, pár növény, világítás. Aljzatnak természetes aljzatot válassz! Ajánlott a kis szemű bazalt vagy JBL Manado. Kelleni fog egy halháló, halkaja, növénytáp(valami olcsó). Nem egyszerű feladat az akvarisztika.
2014. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem lehet ezt a 3 hetet lerövidíteni valahogy? Annyit nem igen bír ki abban a "lyukban", ahol most van. Természetesen ha ez előre tervezett dolog lett volna, akkor csak azután vettem volna halat, hogy kész az akvárium. De megleptek vele. Mi lesz, ha 1-2 nap után beleteszem? Szerintem most is csapvízben van, minden nélkül...
2014. márc. 2. 23:42
 3/26 Salx Narval ***** válasza:
A körülményeket tekintetbe véve én is azt mondom, hogy tedd bele, ha elkészültél a berendezéssel. Viszont legalább 1 hónapig heti két alkalommal cseréld le a víz 20%-át és takarítsd a talajt. 1 hónap elteltével átállhatsz a heti 20-30%-os cserére. A víz mindig azonos hőfokú állott, ill klórtalanított legyen. Kell erre a célra egy tiszta vödör. A tető nagyon fontos mert könnyen megfázik, ha feljön levegőért, de egy ujjnyi rést hagyj a szélén, hogy kicsit szellőzni is tudjon. A vízszint kb 4-5 cm-rel legyen lejjebb a peremnél. Csak annyit adj enni, amennyit azonnal megeszik és ne csak táppal etesd, nyers fagyasztott kaját is kapjon. Olvasgass a bettákról, rengeteg infó van róluk, ha valami nem világos itt megkérdezheted.
2014. márc. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Pendulum92 ***** válasza:

Nagyban gyorsíthatod a szűrőd beérését, ha "beoltod", baktériumkultúra, de mégjobb, ha egy működő akváriumból elkéred a szivacsod a szűrőjéből, és belemosod az akváriumba a "koszt".


Az első válaszoló által említett dolgokat kicsit konkretizálnám.

Világításnak elég lehet egy obiban vett ilyen kis csapos asztali lámpa, múlt héten vettem 3500-ért. 9w-os cryptocoryne-okhoz elég lehet. Csak hogy ne verd nagy költségbe magadat. De egy sima asztali lámpa 6500k-es fénycsővel is jó lehet, csak az nem világítja be az egészet.


Tehát akkor növényekből a cryptokat keresd, van ilyen alacsony termetű, aminek a levelei a tövéből nőnek ki, meg van a hólyagos vízikehely, őt is ajánlom.


Szűrőböl kb 300-400 l/h-sat keress, 30-35 literes akváriumba elég lesz ennyi áramlás, egy bettának pedig elég a benne lévő szivacs is, ő nem sok bomlástermékkel jár, ha nem etetsz túl.


fűtőböl egy 25 w-os elég lehet, olyan 27 fokra állítsd majd.


aljzatnak mehet kavics, vagy bazalt a kavics általában olcsóbb, a bazalt szerintem szebb, mert egyszínű fekete.


Neptun növénytápsó elég lehet a cryptoknak, anubiasnak(ő drágább növény).


Ha átteszed a halat, figyelj a hőmérsékletre, mert sokkot kaphat a hirtelen változástól.

2014. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek. Van még egy-két buta kérdésem. Amikor átteszem a halat, hogy figyeljek a hőmérsékletre? Mert most hidegebb a vize néhány fokkal biztosan. Fűtsek be neki előtte a kis akváriumban? Vagy hogy csináljam? Hogy kell egyáltalán talajt takarítani egy akváriumban, hogy ne kavarjam fel az alját? Olvastam a neten vegyszerekről, pl toxivec. Érdemes ilyesmit használnom? Ha igen, azt a kész akváriumba kell tegyem, vagy még előtte lekezelnem a vizet?
2014. márc. 3. 08:21
 6/26 Pendulum92 ***** válasza:

Toxivecet én nem használok, de ártani nem hiszem hogy árt.

Ha használod, akkor előtte kell kezelni a vizet, meg vízcseréknél, de úgy is le van írva a dobozára.


Úgy is kell hőmérőt venned, mérd meg mindkettőben, és ha ugyanakkora, akkor átteheted, úgy is mindkettő csapvíz, de akkor lassan fűtsd fel a vizet majd, először 24-25-26-27, kb tartson pár óráig, úgy a biztos.

2014. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ja és nem feltétlenül kell a legolcsóbb megoldás, csak kb szerettem volna tudni, hogy mennyi lesz. Ha már így alakult, hosszútávra tervezek vele, ezért szeretném ha minden jó lenne. :)
2014. márc. 3. 08:26
 8/26 Pendulum92 ***** válasza:

Ha jól állítod a be a szűrőt, nem feltétlen kell talajt külön takarítani, mert az áramlás elsodor onnan mindent.


Amúgy úgy szokták, hogy vagy vesznek talajtisztítót, ami egy kiszélesedő tölcsérszerű valami, csővel rajta, meg kell szívni, vagy motor hajtja, és a kiszelésesedés miatt csak a könnyebb dolgokat szívja fel.


Vagy egy fél literes flakont a nyakánál elvágsz, és a végére szilikoncsövet erősítesz, és kész is a talajporszívó.

2014. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Pendulum92 ***** válasza:

A határ a csillagos ég is tud lenni :D


Ha veszel egy 35 literes akváriumot arra már rámehet egy armatúra is akár, az 10 ezer fölött van szerintem, de legalább annyi. Akkor lehet külső szűrő is, ekkorába a legolcsóbb olyan 15-18 ezer, de nem igazán szükséges 1 bettához.


Egy dolgot meg kell tudnod, ne hallgass a boltosra. Sajnos sok annyit se ért hozzá, mint te, csak ajánlgat mindent amije van.


Inkább itt kérdezz meg mindent, biztos van itt mindig valaki aki válaszol.

2014. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
40-50 literes akváriumban gondolkozom. Abba mennyi növény kell, hogy ne legyen se túl sok, se túl kevés?
2014. márc. 3. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!