Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcost hogy tartsak?...

Sziámi harcost hogy tartsak? Mekkora akváriumban? Kezdő vagyok. Sürgős segítségre van szükségem!

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy ilyen halat ajándékba. Egyelőre egy kis gömbakváriumban tengődik szegény. Holnap megyek neki "bevásárolni". De nekem még soha nem volt akváriumom. Mekkorát vegyek? Milyen növényt? Milyen kavicsot? Kell a kavics alá még valami? Mi a helyzet a szűrővel, fűtéssel? Ha megveszem, feltöltöm,mikor tehetek bele halat? Kell valamilyen vegyszer? Kell mérnem a víz ph értékét? Bocsánat a sok kérdésért, de szeretném,ha minden rendben lenne. Ma olvastam először utána ennek az egésznek, és nem szeretném, ha a kis halam életébe kerülne a tudatlanságom. Meg persze szeretném minél előbb elintézni, mert nem jó neki ott ahol most van.

kb. mennyibe fog ez nekem kerülni?


2014. márc. 2. 21:36
1 2 3
 21/26 Pendulum92 ***** válasza:

És raktál általános talajt a táptalaj fölé? Anélkül nem tanácsos használni.


Ezekből a növényekből 1-et ismerek behatóan, a reineckii-t, 15 w alatt tuti sínylődni fog, de szerintem az anubiason kívül minden növénynek kevés lesz a fényed.


De ne legyen igazam, nekem is ezt mondták a boltban a reineckii-re, és szépen megvan.

2014. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Pendulum92 ***** válasza:

Az, hogy úszkál természetesen jó jel, ha eszik is, az mégjobb.

De ha esetleg lefeküdne akkor riadó...

2014. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

1-1,5 centi táptalaj, rá 3 centi kavics. 15 wattos a lámpám.

na és ha véletlenül elfekszik nekem, és riadó van,akkor mit kell tegyek? Menthető még olyankor? Csak hogy minden esetre fel tudjak készülni.

Növények egyébként szinte csak ezek voltak a boltban.

2014. márc. 4. 16:48
 24/26 A kérdező kommentje:
Kaptam tápoldatot is a növényekhez. Azt bele tehetem? Eddig nem mertem,nehogy túl sok legyen a vegyszer.
2014. márc. 4. 16:50
 25/26 Pendulum92 ***** válasza:

Legtöbb esetben az ammónia miatt szokták csinálni, ilyenkor naponta 30-40% vízcsere segíteni szokott. De ez 1 bettánál 54 literes akváriumban nem annyira veszélyes.


Ami alapszabály, hogy bármilyen változást lassan kell kivitelezni.

2014. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Salx Narval ***** válasza:
Jól bekevertél ezzel a táptalajjal magadnak és a haladnak. Napi szinten cserélj le 10-15 liter vizet és használj SERA Aquatánt, ez segíteni fog lebontani az ammóniát, nitritet, stb ami felszabadul a talajból. Minden hét elteltével 1-1 nappal eltolhatod a vízcserét az Aqutánt viszont legalább 1 hónapig nyomatni kell, az-az pótolni. Ne használj egyenlőre növénytápot. A másik megoldás az lenne ha kivennéd a halat amíg beáll a vized, mármint ha ez megoldható.
2014. márc. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!