Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor átvertek?

Most akkor átvertek?

Figyelt kérdés
Vettem akváriumba vízinövényt. Állítólag... sokat keresgéltem, aztán kiderült, hogy nem is vízinövény. Fittonia, hálóslevél. Amúgy tök szép, de akkor tuti, hogy kipusztul, ugye?
2014. márc. 3. 09:27
1 2
 1/13 klopusz ***** válasza:

Ahogy én látom, nem kifejezetten akváriumi növény, de olvasd ezeket végig:


[link]

[link]


Remélem, segítettem!

2014. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, ezeket megtaláltam én is. De úgy írják, hogy ideig-óráig vannak, aztán tönkre mennek víz alatt. Talán valakinek hátha van saját tapasztalata ezekkel. Komolyan mondom, már a kereskedésben sem bízhat az ember...
2014. márc. 3. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem marad meg víz alatt.


A kereskedelem eladni akar, ha nem akarod, hogy átverjenek, akkor elöször ismerd meg a vizinövényeket, nézz utána, hogy a te akváriumodba milyenek valók (méret, vízkeménység, fényigény, hömérséklet) és utána vegyél valamit, de akkor a saját tudásod alapján.

2014. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hááát, azért én nem így gondolom. Azért megyek egy SZAK-kereskedésbe, mert úgy vélem, hogy ott hozzáértő emberek vannak, akik esetleg tanáccsal is ellátnak. Ha azt akarom, hogy rám tukmáljanak minden sz@rt, akkor elmegyek egy piacra, ahol nem reklamálhatok később. Egy kicsit felháborítónak tartom. Ráadásul elmondtam, hogy milyen aksim van, mennyi fény, milyen szűrő stb... Na mindegy, bosszankodhatom én itt magamban, de úgy látszik ilyen világot élünk. Ez csak azért szomorú, mert én sosem vernék át semmi, én is szolgáltatóiparban dolgozom. Köszi a válaszokat!
2014. márc. 3. 10:17
 5/13 A kérdező kommentje:
semmi=senkit
2014. márc. 3. 10:17
 6/13 anonim ***** válasza:
ELVILEG igazad van, viszont - sajnos - a gyakorlat egész más.
2014. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rendelj netről: greenaqua.hu én innen szoktam növényt rendelni, mondjuk legutóbb volt egy növény amit elég gyalázatos állapotban kaptam meg, de 99%-ban első osztályú, és tuti, hogy nem mocsári növényeket fogsz kapni.
2014. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pendulum92 ***** válasza:

Utolsó: a vízinövényeink 90%-a mocsári növény. Az szokott gond lenni, ha teljesen vízfeletti növényt adnak el vízalattiként. PL vitorlavirág.


Nem biztos h átvertek, lehet ők sem értenek hozzá. Azért mert akvarisztikai dolgokat árulnak, még nem biztos, hogy hozzáértők. A tescoban az eladók sem élelmiszerügyi szakemberek...


A boltokban az eladóknak is ugyanúgy eladói végzettségük van.

2014. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Pendulum92 ***** válasza:
Jó a greenaqua, csak valami iszonyat drágán adják a növényeket.
2014. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:
Ha félig ki tudod ültetni a levegőre, megmarad. A gyökere állhat vízben.
2014. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!