Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlanátok valami jóféle...

Ajánlanátok valami jóféle növénytápot az akváriumba?

Figyelt kérdés
Nano akvárium apró halakkal JBL Manado talaj van benne... de a növényeim állandóan elpusztulnak, még a jávai moha is ezenkívül volt még kardfű meg tóalma benne, a hínár bírta a legtovább, de kezd elrohadni ahogy elnézem... szóval mi lehet a baj? a növénytáp hiánya a probléma vagy valami más? a hínár mondjuk néhol eléggé barnás és pergeti állandóan a levelét vagy barna alga lehetne? nem tudom vki segítsen kérem köszi szépen előre is!

2014. márc. 5. 19:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Bazalt, édesvízi akváriumba az egyik legjobb, könnyen beszerezhető tüzépeken, kőlerakatoknál bárhol, potom pénz.


A kőre pillanatragasztóval gömb moha van ragasztva, rezgett a léc mert két tubust rányomtam, kevés áztatás után ment is be az akvába, majd rögtön a 6 garni is, szerencsére semmi bajuk azóta.


3 óra alatt raktam össze vásárlással együtt, ma szántam még rá egy órát, kicsit finomítottam rajta amíg a garnik a bal oldalon ettek.

2014. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én bazaltnak vettem útépítő kft-nél
2014. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Amúgy miért a legjobb a bazalt az édesvízi akváriumba? A színe miatt? vagy van még valami más egyéb ok is?
2014. márc. 6. 11:03
 14/17 vizipityu ***** válasza:

"Halakat ölni tökéletes szerintem..."

Már bocsi, hogy bele vau vau, de mi ez a hülyeség?

Nem vitatom, hogy utánaolvasást igényel a dolog, ha valaki egyáltalán nem ért a témához.

De normál felhasználás mellett semmi baja nem lesz a halaknak. Alacsony bubiszámmal kell indítani és fokozatosan emelni. A drop chekkert és a halakat figyelni kell amikor beállítod a megfelelő CO2 mennyiséget. Ennyi.

Nagyon kevesen használnak PH mérőre kötött CO2-t, és a lágy víz sem kötelező (nyilván jobb ha van).

Nano akvában is ugyan úgy lehet CO2-őzni mint egy nagyobban.

Rengeteg ember CO2-zik, biztos mindenkinél pusztulnak a halak...

Én is jó ideje használok, egy hal, garnéla vagy csiga sem pusztult még el.

2014. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A bazalt egy kemény, de mégis porózus kő, nem színez, keményít, nem penészedik, kőnyű beszerezni.


vizipityu... Én elvittem a kiskutyám egy rutin korrekciós műtétre 8 hetesen, ottmaradt a doki asztalán, mi legyen alapon feljelentem a jegyzőnél állatorvosi kamaránál vagy kártalanít. Nyilván erkölcsi alapon nem tudott kártalanítani, de a többit rendezte, egy hasonló pedigrével rendelkező kiskutyával pótolt pár héten belül. (altatási hiba volt)


Ha te vagy más itt a GY.K oldalon javasoltok valakinek egy kis víztömegű akvába co2 bekötést mondjuk DIY elven.

Elpusztulnak a halak és a növények a lezuhanó ph érték végett, a család lehet feljelent, nem vagyoni kártérítés, magánvádas feljelentés.

Sőt a 2010-es állattartási törvényben is benne van, hogy a felbujtás, félre tájékoztatás is ugyanolyan állatkínzási tétel.


Én ezt nem vállalom, vállaltam, felkészületlen ph ismeret nélkül egy 10 perc alatt összerakható zselatinos kiirtja egy nano akva élővilágát.


Sokan elfelejtik fentieket, így helytálló 100%-ban a kijelentésem.


100% ban helyes:


"Halakat ölni tökéletes szerintem, nagy odafigyelést és felkészültséget igényel, halas akvába ph mérővel, kapcsolóval, lenne ideális, ritka aki megveszi, inkább vesznek új halakat.


Nano akvába végzetes lehet bármikor, 100 liter környékén már nem annyira veszélyes a dolog.


2-3 hét folyamatos utánaolvasást, netes keresgélést igényel a co2, lágyítás, ph érték, vízkémia, tápozás, hiánytünetek, stb"


Mondj egy sort belőle ami nem igaz.


A halak elég sűrűn elhullanak ez is tény ha beleolvasol a naplókba, ph kapcsoló meg ritka ez is tény.

2014. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Friss, halak nélküli akvárium, bele a co2, 30+ nap alatt kisakkozni a jó beállítást, az úgy oké, utána ha klappol minden bele a halak.


Bár egy kezdő 2X lehet kiirtja a növényeket is mire eltalálja.


Lehet mondani a co2-t csak mellé a veszélyét is kell.

2014. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 vizipityu ***** válasza:

Érdekes amit írsz...:)

A kutyás példára:

Ez a példa csak akkor lenne idevágó, ha én magam nyitnám meg a csapot a halakhoz. ;)

Felbujtás, félretájékoztatás:

Hol tettem ilyet? :D Amiket mondtam azok a valóságnak megfelelnek. Írtam, hogy utánaolvasást igényel a dolog. Ilyen alapon akkor rengeteg mindenkit fel lehetne jelenteni. Hány helyen árulnak CO2 szettet? Írják, hogy csak ott használd ahol hal nincs? Nem hiszem. Pontosan azért mert aki ért hozzá az nem fogja kinyírni a halakat.

A halak sűrűn hullanak:

Szerintem sokkal több hal pusztul el azok miatt akik minden felkészülés nélkül vágnak az akvarisztikába. Ilyen erővel az akvarisztika öli a halakat, ne tartsunk akváriumot.

A naplókat szinte folyamatosan figyelem, ezért nem értem honnan veszed, hogy rendszeresen hullanak a halak.

Szummázva:

A CO2 sok utánaolvasást igényel és nem szabad félvállról venni. Aki veszi a fáradságot és utánanéz az (mivel minden mindennel összefügg) sokkal élhetőbb akváriumot fog összerakni. Aki nem olvas utána az vállalja a saját hülyeségének a következményeit. Sehol nem írtam, hogy bátran felkészülés nélkül bárki vágjon bele... Ésszel kell csinálni és nem lesz gond 30 literben és 300-ban sem.

2014. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!