Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyakran olvasom hogy 100...

Gyakran olvasom hogy 100 literes akvárium felett már zártszelvénye bútor kell. De mi az a zártszelvény?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2014. márc. 6. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szavakba kifejtve? képen láttam én is de köszi szépen!
2014. márc. 6. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:

acélcső, a Föld lakosságának többsége ezt a képről is látja


[link]

2014. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hegesztettet értem , de mi a varrat nélküli? ( nincs meghegesztve vagy mi?)
2014. márc. 6. 23:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez azért túlzás, 200 literest is lehet bútorra tenni zártszelvény nélkül, ha van a bútornak 3 függőleges lapja [link]
2014. márc. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na igen, inkább mondanék 500 litert, mint 100-at, 100-at egy jól összerakott komód is megtart, 2-300 litereseket sokan raknak direkt hozzájuk gyártott (sok függőleges merevítés) bútorokra, szóval egyáltalán nem indokolt még 300 l alatt a zárt szelvény.


Egyébként négyszögletes cső, azért zárt, mert nem olyan nyitott, mint egy szögvas (derékszög) T idom, vagy U vas, hanem minden oldalról zárt, így ennek a legnagyobb a stabilitása.

És valóban nem hegesztik, mint ahogy a hengeres csövet sem, hanem ilyenre húzzák, hengerlik.

2014. márc. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez kamu, nekem a 300 literes saját készítésű 188mm-es bútorlap szekrényen van. Jól meg kell tervezni a szekrényt, hogy stabil legyen. A hátfal a lényeg, azt is 18-as lapból kell készíteni, az oldalak és a függőleges elválasztó elemek közé.
2014. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*118 helyett 18.
2014. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Ajánlott, mert persze az az atombiztos, de nem fontos, ha a bútor jól merevített, jól összerakott és alátámasztott legyen. A szettekhez is sima bútorlapos szekrényt kapsz, ha kérsz, az se a legjobb minőségű lap.
2014. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!