Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora zártszelvényből...

Mekkora zártszelvényből legyen az állvány ehhez az akváriumhoz?

Figyelt kérdés

120cm széles, 60cm mély és 80cm magas lesz az akvárium. 4, vagy esetleg 6 lábbal készülne és egy ennek megfeleő méretű akvárium megy majd rá, ami kb 400kg.


Négyzetprofilú zártszelvényre gondoltam, de nem tudom mekkora kéne ami elbírja már a súlyt. 20x20, 30x30, esetleg 40x40mm-es?



2013. ápr. 5. 16:29
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsi, 120x60x80cm lesz az ÁLLVÁNY, csak elírtam és egy 120x60x50-es akksi megy majd rá.
2013. ápr. 5. 16:31
 2/9 anonim ***** válasza:

nem csak a szelvénymérettől függ!

Vigyázz! A szerkezet kialakítása sem mind1!


Az állványnak nem csak a terhet kell elbírnia hanem a rugalmas alakváltozások sem lehetnek akkorák hogy az üveg megrepedhessen! Csak kész tervről lehet véleméynt mondani.

Én 30x30as ból kezdeném el tervezni. De ki kell számolni a deformációkat.

2013. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy képzeltem el, hogy 30x30x2-esből meglenne a 120x60-as keret, középen egy merevítéssel. Majd lenne 6 láb, a négy sarkon meg kettő középen. Ezenkívűl a felső keretnek megfelelően az aljától mondjuk 15 cm-re körbe ugyanúgy, ettől már akkor nem csuklana. Illetve közép magasságban még két hosszanti merevítő. És akkor a tetején bútorlap, arra nikecell, meg két polc a már említett merevítésekre
2013. ápr. 5. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem 400 kiló lesz, inkább 500.

Viszont a nagy méretű akik között ez még gyerek méret, szóval elég a 30-as zárt szelvény.


Amit erősen ajánlok, az ez:

[link]


És bele ez:

[link]


Ez minden egyenetlenséget tökéletesen megold, nagy felületen támaszkodik, jól beállítható, hálás cucc.

A végzáró általában nem olcsó, de nagyobb barkácsboltokban ki lehet fogni olcsóbban.

2013. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát én úgy számoltam, hogy akssi kb 30kg, aljzat 40kg, többí víz bele 300kg.


Akkor 30x30asból lesz. A kérdés, hogy kell-e a + kettő láb középre, vagy elhagyható? Illetve a középmagasságban levő hosszanti merevítők (amelyeket elsősorban a polc alátámasztása miatt gondoltam) elhagyhatóak-e és helyettük a sarkokra 1-1darab laposvasdarab a polc tartására.


Tehát felül alul körbe egy keret, az alsó a padlótól mondjuk 15cm-re, a felsőben középen merevítve egy kereszttartóval, középmagasságban meg négy polctartó. 4 lábbal 30x30-asból. Így is elég lenne, vagy mit javasolsz?

2013. ápr. 5. 18:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Végzárókra elfelejtettem válaszolni. Amit linkeltél nagyon drága, 4 darabból meglenne az egész állvány, de ha szükséges ilyet tudok csinálni anyacsavarból, meg hozzá megfelelő csavarból, aminek a végére rakok valami körtalpat.
2013. ápr. 5. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy rajz segítene, de minden esetre a 6 láb mindenképpen hasznos, és biztos úgy csinálnám.



A betekerhető bútorláb viszont olcsó.

Ahhoz kell megfelelő méretű anyacsavarokat hegeszte(t)ni a zártszelvények végébe. Az úgy olcsón kijön, és ugyanúgy megteszi.

2013. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...vagy bármilyen hasonló házi csavaros állíthatós módszerrel megoldható a lábak állítása.

Csak egy alapötlet volt, a lényeg, hogy legyen valami ilyesmi.


A padozat se tökéletesen egyenes, és hegesztés közben is vetemedhet a vas, úgy hogy ilyen tömegnél, ahol a vízszint is fontos, megéri az állíthatós láb.

2013. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen :)
2013. ápr. 5. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!