Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt tudnátok...

MBS kérdése:

Milyen belső szűrőt tudnátok ajánlami ami tényleg elég hatásos? Garnélák ellen is biztosítanom kéne. És akasztósból? A légpumpás szivacsszűrő mennyire hatékony? 54 literes akváriumba menne.

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 15:11
1 2
 11/20 anonim válasza:
#8-as vagyok: Nagyon szépen köszönjük ismételten a sok hasznos tanácsot, és a részletes leírást!
2014. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, köszönet!

Bár a vége szerintem egy külső szűrő lesz :D

2014. márc. 9. 18:01
 13/20 anonim ***** válasza:

Szívesen.


A külső szűrőnek párja nincs, ez biztos.

2014. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Csak még azt nem tudom hogy milyet.
2014. márc. 9. 18:28
 15/20 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp stabil német céget válasz, példa a top nálunk vezető kínai cég is a szerencsének köszönhető, hogy működik, előtte másként is hívták.


Eheim, JBL, Tetratec, szerintem, ne 54 litereshez keress, pár év múlva meggondolod magad csere egy nagyobb akvára esetleg és jó rá a szűrő.


A töltet méret számít mindig, ha vastag a pénztárca akkor Eheim, de ott 50.000 ft felett adnak 5 liter töltetet, a másik két márkánál ennyi töltet csak 30 vagy alatta.


3,6 liter töltettel szépen lehet szűrni később egy nagyobbat, ár érték arányában jók, 20000 ft felett kapsz jbl vagy tetra 700-as szűrőt.

A kisebbek nem sokkal olcsóbbak, a nyomó ág csapja gyártói javaslat szerint zárható.


Tehát egy 900 liter/órás vödrös szűrővel, 5 literes töltettel lehet szűrni egy 10 literes nano akváriumot, a japánok példa így szűrik.


Van, hogy beakciózzák az egyik szűrőt és olcsóbb mint a kisebb társa, akkor azt kell megvenni.


Töltet cserét mindenki javasolja akár itt is a gy k oldalon, ha nem elég a 10-15 belső szűrővel felérő hatékonyság akkor lehet, társasba jó a siporax, nehezen tömődik el.


Menet közben is cserélheted ha tisztítod pár hónap múlva, csak ne az egész szivacsot cseréld le hanem egy részét, maradjon baktériumos szivacs.


Lényegében nem kell rögtön siporaxért rohanni.

2014. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Üdv! Igen értem. Akkor melyik lenne szerinted a legajánlottabb, és hol lenne a legolcsóbb?
2014. márc. 9. 19:18
 17/20 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam ajánlani soha típust, nekem megvan mi vált be de az nem biztos, hogy neked is beválik.


3,6-4 literes vödörrel ezek:


[link]


[link]


[link]


Azt, hogy melyik, neked kell eldönteni, lapozgass fórumokat.

2014. márc. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Az aquael fan-1-et át lehet v.hogy alakítani nyílt szivacsúvá? vagy érdemes/lehet bele mini siporaxot tenni szivacs helyett a kosarába, ha van mellette egy ilyen nagy nyílt szivacsú?
2014. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha az aquael fan-1 burkolatát leveszed akkor nyílt szivacsú szűrő lesz, a nyílt szivacsú szűrő szivacsára ha rámegy egy garnéla, vagy kicsi hal, el tudja hagyni azt mivel nincs központosítva a szívóhatás, eloszlik a szivacs felületén, leugranak róla.


Ha rajta a burkolat és lent beszívja őket a szűrő, nem tudnak kijönni, nagy a vákuum, a kicsi szívó nyílás miatt, így bele pusztulnak.

2014. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
És nagyobb szivacsot lehet rá tenni, ha levesszük a kosarát?
2014. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!