Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban minden?

Lopi 13 kérdése:

Akváriumban minden?

Figyelt kérdés

Van kb.4-5 hónapja akváriumom (tehát kezdő vagyok ebben a témában), de teljesen elbizonytalanodtam, hogy jól csinálok e mindent. 72 literes az akvárium, Eheim pickup 2006 os szűrő van benne, van egy levegőztető és egy fűtő. Az aljat egyszerű színes kavics (amit a kereskedésben kapni) van benne 3 műnövény.Metilinkéket használok bele azt mondták hogy ez kell meg teszek bele algagátlót.A halak:- 3 db vitorlás

- 3 dánió

-2 tetra

- 2 díszmárna

- 5 db hal van még aminek nem tudom a fajtáját :/

Kaját ilyen biotop díszhal mixet használok. Nem tudom hogy sikerült mindent leírnom :/

Így jól csinálom vagy teljesen elrontottam, mert szeretném ha a halaknak minél jobb lenne!

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 10. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Rebeka, te vagy az? :)


Amúgy szerintem jól csinálod.

2014. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
46%
Nekem troll kérdés érzetem van, de ha netán nem az, akkor fordíva. Nincs olyan, amit jól csinálnál.
2014. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Nem ez nem troll kérdés

2. Nem akarok senkit leszólni de kaphatnék normális(abb) válaszokat esetleg tanácsot.

2014. márc. 10. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

műnövény helyett vegyél élő növényt, nem ártana egy kis világítás sem, hogy szebben látszódjanak a halaid. Ha töltesz fel képet megnézzük milyen az az 5 db hal :)

3db vitorlásnak 1-2 hónapon belül kicsi lesz az akvárium. Nekem 200 L-be volt 2 db. Ők szeretnek hosszan úszkálni az akváriumban, szeretik a hosszú szálas növényeket. Ami tuti szerintem az, hogy a vitik nem nagyon érzik jól magukat abban a kis akváriumban!

színes kavics alatt a folyami kavicsot érted?

A szűrőd szerintem pici. Vegyél bele minél előbb egy eheim 2213-as szűrőt és semmi gondod nem lesz az akváriummal. Kristálytiszta vized lesz. Használtam már 10-15 ezer ft-ért lehet kapni ami nagyon megbízható!


ajánlom az www.akvarista.hu oldalt!

kérdésed van írj nyugodtan

2014. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
ez most valami vicc???
2014. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
64%

Oké. Akkor:


- szűrő harmatgyenge (30 liter alatt lehet jó)

- halak 3-4x ekkora akváriumba valók

- műnövény kuka, élőnövény hasznos

- színezett aljzat kuka, nem kívánatos dolgok oldódhatnak belőle

- metilénkék vegyszer, a biológiai egyensúly hiánya teljes, lényegében mérgezed a halaidat

- halkaja nulla minőségű és túl egyhangú


Egyszóval lehet az alapoktól kezdeni mindent, ha tényleg jót szándékozol a halaidnak.

2014. márc. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyenlőre nincs pénzem de amint lesz alakítgatom az akváriumot ;)
2014. márc. 11. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Eddig szinte mindent elrontottál! Miért kell lepontozni a válaszolókat? Nem tetszik az igaszság? Hogy alakítod át a 72 literes akváriumot 200 literesre ? :)
2014. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. válaszoló Nem azért pontoztam le, mert fáj az igazság, de szerintem nem kéne beszólnia hogy az IQ- m 0,0 és ezért lett lepontozva. Az akváriumot meg úgy hogy vagy veszek egy nagyot vagy elajándékozok pár halat.
2014. márc. 13. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!