Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik a halammal (hossza...

Mi történik a halammal (hosszanti tengelye mentén forog) (endler guppi és többi lent)?

Figyelt kérdés

A halam ( a 8 közül egy) kezdetben furcsán viselkedett, nem nagyon evett és a talajon pihent nappal is, néha nagyon gyorsan ellökte magát egyik helyről a másikra, és ott megint megállt, nagyrészt nem csinált semmit. Ma úgy tűnik, az úszóhólyagjai felmondták a szolgálatot, hosszanti tengelye mentén is körbe-körbe forog, szerintem már nem tudja, hogy hogyan mozog, kiszedtem egy 5 literes külön befőttesüvegbe, de ott szűrés nélkül sokáig nem bírhatja, de így nem érintkezik a többi halammal.

Adatok:

54 liter

heti egy vízcsere, úgy 1/3-ad.

minden szint rendben, ellenőriztem

egyedül ez a hal mutatja a tüneteket

endler guppi, hím

hőfok: 25°C

és SÜRGŐS lenne, mert ha nem fertőző, visszatenném és megpróbálnám meggyógyítani az általatok javasolt módon...

menthetetlen esetben pedig tanácsot kérnék szenvedéseinek gyors és kíméletes bevégzéséhez.


2014. márc. 18. 18:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
No. Lehet még egy olyan kérdésem, hogy ugyan a többi hal nem mutatja ezeket a tüneteket, de valamit tegyek, hogy ne is mutassák?
2014. márc. 19. 17:37
 12/16 A kérdező kommentje:
A hal ma délelőtt meghalt, eléggé érdekesnek találom a megemlítéséhez, hogy a gerince el volt görbülve, ami szerintem nem feltétlen természetes, bár nem tudom.
2014. márc. 20. 17:33
 13/16 Salx Narval ***** válasza:
Nézd abból kiindulva, hogy jó a vized és ezt alátámasztja az a tény is, miszerint a többi hal egészséges, nem tartom szükségét, hogy kinyírd a bontóbaktériumokat valamilyen fertőtlenítővel. Esetleg tegyél 10-literenként egy csapott teáskanál jódmentes konyhasót a vízhez. A talajt takarítsd rendszeresen, az elhalt növényi részeket távolítsd el és csináld lelkiismeretesen a heti részleges vízcserét, etess változatosan, azt hiszem ez most egyenlőre elég. Természetesen ha más halakon is mutatkoznának valamilyen tünetek akkor kell a gyógyszer, de azt majd akkor megbeszéljük. Fontos momentum a gerincgörbülés de sajnos a pontos diagnózis még így sem biztos, hiszen ennek is több oka lehet. Legvalószínűbb az hogy baktériumok támadták meg és a megduzzadt belső szervek, pl úszóhólyag ferdítette el a gerincét. A bacik többsége csak a legyengült halakra jelent veszélyt, az egészséges halak immunrendszere rendszerint legyőzi őket. Amennyiben már előtte is görbe volt a gerinc, akkor örökletes , vagy tápanyaghiány következtében kialakult Angolkór ( kalcium,foszfor,D-vitamin hiány). A cikcakkos gerinc beltenyésztési probléma, nem halálos, de rövid életű lesz a hal. Nem hiszem, hogy hibát követtél el, hiszen a többi hal egészséges, sajnos van ez így, hogy a gyenge hal elpusztul és csak következtetni tudunk a kiváltó okokra. Tartsd őket tiszta vízben úgy ahogy eddig is tetted.
2014. márc. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg használj SERA-fhistamint, vagy más kondíciónövelőt, a toxivec is sokat segíthet a jó vízminőség eléréséhez.
2014. márc. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyébként ahol vettem, eléggé keveredtek a guppifélék, például van egy endler guppi-szivárványos guppi keverékem is, irtó jól néz ki, és mivel ilyenek előfurdulhatnak, előfordulhat, hogy a túlságosan belterjes állomány miatt mutálódva fejlődött szegény, merthogy közben Yahoo-n egy emberke levezette, hogy ha a hal nagyot nőtt, a farokuszonya másképp is nézett ki, mint eredetileg, a hátulján fekete csíkok és pöttyök jelentek meg (nem betegség jele, mert ezek tényleg sima, természetes mintázati elemek), akkor elképzelhető, hogy a gyors növekedése során az egyik szerve (pl. úszóhólyagja) rosszul fejlődött, ez aztán a többi tünetet is okozhatta...egyébként a gerinc a halál beállta után görbült meg. Addig, amíg csak nem tudott egyenesben maradni, a gerince egyenes volt. Hozzátenném, hogy abszolút semmit sem evett a betegsége előtti 3 napban kb.
2014. márc. 21. 23:01
 16/16 Tüskeböki válasza:
Az èn halaim közül 2 ugyan ezeket a tüneteket produkálja...
2016. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!