Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik a halammal (hossza...

Mi történik a halammal (hosszanti tengelye mentén forog) (endler guppi és többi lent)?

Figyelt kérdés

A halam ( a 8 közül egy) kezdetben furcsán viselkedett, nem nagyon evett és a talajon pihent nappal is, néha nagyon gyorsan ellökte magát egyik helyről a másikra, és ott megint megállt, nagyrészt nem csinált semmit. Ma úgy tűnik, az úszóhólyagjai felmondták a szolgálatot, hosszanti tengelye mentén is körbe-körbe forog, szerintem már nem tudja, hogy hogyan mozog, kiszedtem egy 5 literes külön befőttesüvegbe, de ott szűrés nélkül sokáig nem bírhatja, de így nem érintkezik a többi halammal.

Adatok:

54 liter

heti egy vízcsere, úgy 1/3-ad.

minden szint rendben, ellenőriztem

egyedül ez a hal mutatja a tüneteket

endler guppi, hím

hőfok: 25°C

és SÜRGŐS lenne, mert ha nem fertőző, visszatenném és megpróbálnám meggyógyítani az általatok javasolt módon...

menthetetlen esetben pedig tanácsot kérnék szenvedéseinek gyors és kíméletes bevégzéséhez.


2014. márc. 18. 18:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A szemei pedig enyhén ki vannak dülledve. Mindkettő.
2014. márc. 18. 19:01
 2/16 A kérdező kommentje:
Etetve SERA lemezessel és fagyasztott cyclopsszal ill. spenóttal vannak. A spenótot annyira nem szeretik, a cyclopszért, lemezesért odavannak, nem gondolom, hogy ez okozhatta a fertőzést (főleg, hogy csak egy hal beteg).
2014. márc. 18. 19:16
 3/16 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

Igen, ez egy pontosabb leírása a problémának, a válasz alatta ott van, de azért írjatok, mert rám igazából csak egy halálos vonatkozna, hátha... lehet valami kezelhető is.

2014. márc. 18. 19:25
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezenkívül pedig a befőttesüvegben nem tudom, lesz-e levegője elegendő...
2014. márc. 18. 19:26
 5/16 A kérdező kommentje:
A haltuberkolózis több ponton nem passzol: a hal gyakorlatilag nagyot nőtt, nincs a bőrén semmi látható elváltozás, csak éppen az unkoordinációja és a szemek kidülledése megfigyelhető.
2014. márc. 18. 19:29
 6/16 A kérdező kommentje:

Tünetek: A beteg hal letargikus, bújkál, étvégytalan. Idővel lesoványodik, baktériumos fertőzésekre jellemző általános tünetek fejlődhetnek ki: pikkelyhiányok és fekélyek, szemkidülledés, összetapadt úszók. Esetenként a gerinc is deformálódik. A pár hét alatt kifejlődő gerincferdülés jellemzően halTBC-re utal. A belső szervek csomókkal és apró szemcsékkel vannak tele, amik baktériumkolóniák kötőszövettel körülvéve. A csomók főleg a veséken és a lépen vannak, de előfordulnak a májon, a beleken és a gyomron is. A labirintkopoltyús halaknál gyakoribb az előfordulása, és jellemzően az idős halakon jelenik meg először.

Ő nem soványodott le, szerintem legalábbis.

Ezen kívül max. fél éves.

2014. márc. 18. 19:33
 7/16 A kérdező kommentje:

Your fish is most likely infected with a disease. It is most likely suffering from a "spinning disease" which is caused by a virus afflicting its pancreas. The signs would be violent whirling and a horizontal corkscrew swimming behavior, a darkening of body color, abdominal distension and sometimes hemorrhages at the base of the fins. However fish older then 6 months usually don't show clinical signs. Outbreaks of this disease have been reported in fish 6-11 months old.


Sometimes a sick fish feeling uncomfortable would end up spinning. The best thing for you to do is to isolate such fish which has the possibility to survive but could also die. It would be highly recommended to change the water of the fish tank just in case it has been contaminated to save other fish from getting the infection.


Hát, ez sem bíztató.

2014. márc. 18. 20:00
 8/16 anonim ***** válasza:
Te most magaddal társalogsz?
2014. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Is. ide gyűjtök minden információt, így én is átlátom a lehetséges dolgokat, meg Ti is. Mellesleg jobb, ha Ti is látjátok, hogy én idáig mire jutottam, mintha csak én.
2014. márc. 18. 20:22
 10/16 Salx Narval ***** válasza:
Semmiképp ne tedd vissza, inkább tedd át egy vödörbe, ha megpróbálod kezelni, bár ebben az állapotban nem látok reményt a gyógyulásra. Ha valóban jó a vized, akkor paraziták, vagy baktériumok támadták meg és már az idegrendszerére is kihat a fertőzés, azért pörög, a szemek dülledése is rossz vízminőségre utal, de okozhatják ezt is baktériumok. Megpróbálhatod kezelni Bakto killel, erős levegőztetés és 28 fok körüli hőmérséklettel, de jobb volna ha kíméletesen véget vetnél a szenvedéseinek. Tedd jég közé egy kis dobozba és engedj rá vizet, majd tedd a fagyasztóba. Ettől jobb csak az ha tiszta erőből a betonhoz vágod, vagy agyonütöd valamivel.
2014. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!