Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tud sürgősen segíteni valaki?

Tud sürgősen segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Üdv. Olyan problémában szeretnék segítséget kérni, hogy kaptak a halaim valamilyen fertőzést, csak sehol nem találok meghatározást arra hogy ez mi is lehet, és a kereskedésben is tanácstalanok. Hátha valaki tud segíteni. Az összes halamat ugyanabból a kereskedésből hoztam, ott semmi probléma nem volt állítólag.

Tünetek tehát:

-Az első 1,2 napban kedvtelenek, nem esznek,

-A harmadik napon piros pöttyök jelennek meg rajtuk, mint az emberen a bárányhimlő,

-negyedik nap nagyon kicsit felfújódnak, és dülöngélnek, -ötödik nap sajnos elpusztulnak.

Kb.35 db halat (hőfokszabályzós melegítővel ami 27 fokra van beállítva) tartottam egy 160 literes akváriumban vegyesen (plattik, xipo, ezüst black molly, guppyk, algaevő, zebra-és pinkdánió) ebből mára kb 10 db maradt, és olyan két hete kezdődtek a tünetek. Először arra gondoltam hogy hasvízkór, de annyira nem fújódtak fel, és a szemük sem dülledt ki, a pikkelyfelállásról nem is beszélve. Hoztam nekik gyógyszereket, dezinfektel kezdtem, de az lett a következménye hogy másnap reggelre 13 db pusztult el, köztük a több mint 2 éves albinó lábeóm is.:(Ezután hoztam nekik SERA baktoput direkt tablettát. Ez talán segített, mivel 3 napja volt, és azóta 1 db black mollym pusztult el, de rajta már jelentkeztek a tünetek előtte. Ha valaki tud mondani valami okosat hogy mi ez, és mit tegyek velük, akkor azt nagyon megköszönném. Anett


2009. dec. 17. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem tudok segíteni, de itt szakszerű segítséget tudnak adni. www.akvarista.hu és www.akvariummagazin.hu
2009. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez hasonlít a darakórra, bár ott fehér pöttyösödés van.

[link]

Itt azt írja, hogy haltetű, legalábbis annak fordítottam(fish lice). Elvileg a De-Los nevű termékkel kell gyógyítani.

2009. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem darakór az biztos,ismerem mert,már azon is túl vagyok.:(

Azért köszi az ötletet!

2009. dec. 17. 14:59
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez egy nagyon makacs bakteriális bőrbetegségnek tűnik.A baktopúr megoldás lehet, ha nem terjedt át a belső szervekre.Ha igen akkor sajnos nem sokat tehetsz értük.Esetleg antibiotikummal meg lehet próbálni.Szerintem csinálj 50%-os vízcserét és ismételd meg a kezelést.Nagyon hasonlít a halhimlőhöz is, de ezt csak, egy állatorvos tudná megmondani, vizsgálat után.Sajnos nem igen tudok többet mondani.SN.
2009. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!