Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rengeteg csiga az akváriumban?

Rengeteg csiga az akváriumban?

Figyelt kérdés
Ötleteket várok, hogyan tudnám kiirtani? Nagyon elszaporodtak.
2014. márc. 26. 14:39
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
Kevesebbet etess, csigaevőcsiga.
2014. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 katona nóra válasza:
Így már jártam én is, de nem nagyon tudsz ellenük tenni semmit!
2014. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Madve válasza:
Esetleg csigaevő hal. Ha másképp nem megy, akkor a következő takarításnál kiveszed a homokot/kavicsot, kiválogatod a csigát, amit ki tudsz, majd felrakod vízben a homokot/kavicsot a tűzhelyre és jól kiforralod.
2014. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csejani ***** válasza:
Este villanyoltás után bedobsz egy forrázott salátalevelet vagy uborka karikát és reggel kiveszed a csigákkal együtt. Persze csak ha nincs ancid mert az megeszi.
2014. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Norbig ***** válasza:
Régebben nekem is felmerült ilyen gondom.én úgy irtottam ki őket,hogy amit találtam mindig kivettem és egy idő után elfogytak. :)
2014. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 vizipityu ***** válasza:
Nálam is a Helena vált be (csigaevő csiga). Kell nekik idő, de hatékonyak, nálam 112 literben durván 1 hónap alatt végeztek (4 db volt). Nyilván ez függ, hogy hány darab csigaevőd van és mekkora az elpusztítandó csiga mennyisége.
2014. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az válik be, hogy benyúlok és kiszedem őket. Már az elején megfogom a szaporulatot, még a kicsiket is kiszedem. Persze mindig van, de kb 5-6 db. Amint meglátom, levadászom őket. Ja, ez nekem 60 literes aksinál van, nem nagyobbnál. Ott nem tudom, hogy oldanám meg a benyúlást:)
2014. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a csigaevő csigára szavazok, nálam összesen 2-3 db van, és a 300 literes akváriumot csigamentesen tartják (Persze idő kell nekik)
2014. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!