Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Takarítsam ki a szűrőmet?

Takarítsam ki a szűrőmet?

Figyelt kérdés

lehet ciki de meg vagyok lőve nem tom mit csináljak


márc 15.-én állítottam be a külső szűrőmet ami 1200l/h visz

amikor beállt akkor az esőztető még a hátfalon volt amit a tanácsok alapján rövidítettem és átraktam a rövid oldalra.

egyből kiszedte az összes (nem direkt) csiga kaksit a növények közül amivel meg is birkózott fél óra alatt ez 25.-én volt

tegnap előtt bekerültek : 10rs garni 1 amano garni

azóta nem sok de azért szemmel látható úszó szennyeződés van az akiban mefigyeltem, hogy a szívókosár nem igazán erölteti meg magát de a flow nem csökkent + tegnap előtt volt a vízcsere is term. állott vízzel.

takarítani kéne a szivacsot? vagy mit ba.... el?

bocsi de nem volt még külső szűrőm az akva meg egy szépen fejlődő növényes akva és nem szeretném tönkrevágni.


2014. ápr. 3. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pár hónapig kár lenne hozzányúlni.

Valamennyi mulm marad az akvárium alján, azt vízcserekor kell leszívatnod.

2014. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem nincsen semmi mulm alul vagyis gondolom én a kis kertészeim szedegetik a növények közül ki ezért lebeg a vízben

ezt leszámítva az akva hál istennek kristánytiszta még mindig csak sodródó cuccok zavarnak a vízben.

a szűrő szívókosarához érve eddíg csak úgy rántotta befelé a cuccost de most szinte csak elsodródnak mellette kis kivétellel.

nagyon nagyon erős tulzással olyan mint ha csak nyomná a vizet de nem szívná csapok csummig nyitva vannak... ez kizárható

mi a túró lehet?

2014. ápr. 3. 09:43
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen el van tömődve a szívó rész a kosszal? Nekem DIY külsőm van, de ha nem mozgatom meg hetente a csöveket, egy idő után szárazra kerülne a pumpa.
2014. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szia az úszó szennyeződések szó szerint is úsznak áááááá

valami kis fehér lények.....

ma jönnek a kék neonok 12-en azok megeszik ?

úgy mozognak mint a vizibolha de ha nem lenne fekete a talaj és a háttér szinte nem is látnám őket......... a kakit viszont szépen szívja a szűrő

2014. ápr. 3. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Most akkor kosz vagy élőlények? Vannak fonálférgek, amik tekergőznek az áramlatban, ezeket többnyire ártalmatlanok, a legtöbb hal meg is eszi őket. A kagylósrákok a talajon ugrálnak, mint a pici vizibolhák, általában őket is felcsipegetik.

Egyébként nálam az vált be a külső szűrőnél (60 literes az aki, és 950 l/h a szűrő) hogy a kifolyóval szembe minden éjszakára (lámpaoltás után) berakom az Eheim skim 350-et, ez gyönyörűen átmozgatja, szellőzteti az akváriumot + remekül begyűjti a koszokat a vízbű :)

2014. ápr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Ha mozognak, nagy valószínűséggel eleségként végzik.
2014. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ezt az amatőr ba........t (én) :)

valamelyik mozog valamelyik nem de két napja nem jó valami....

most a szennyeződések egy bizonyos ám de zavaró szinten megragadtak...... se több se kevesebb

lehet-e az, hogy az akva egyik oldalán a hátfal mentén vannak a növények a másik oldalt a rövid oldalon az esőztető mellette pedig a szívókosár az viszont a hátfalon.

azt sikerült kifigyelnem, hogy a flow már nem a hátfalon alul tolja vissza a cuccost hanem nagyobb részét az esőztető alá nyomja onnan felmegy az üveg mentén és így kering körbe.

hova rakjam át a szívó részt, szembe vagy az esőztető alá?

2014. ápr. 4. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!