Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kell először takarítani?...

Mikor kell először takarítani? Beüzemeltem a külső szűrőmet, mikor kell először takarítani és milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-3 havonta érdemes, van aki évente szokta.
2014. márc. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez akvárium méret, szűrőméret, akvárium típusa (növényes, halas - ha halas akkor milyen halak), stb. függvénye.
2014. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
A szűrőanyag fajtája is nagyban befolyásolja. Általában elég a legfelső mechanikai szűrőszivacsot kimosni, 2-3 hetente ránézel és ha kell kimosod. A kerámia töltetet, lávakövet, és egyéb csodabigyókat szinte nem is kell bántani.
2014. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
Ha bypassos szűrőd van, azt ajánlott kéthavonta kinyitni és kipucolni a mechanikai tölteteket, főleg a perlonvattát, mert az van a legvégén és az képes a leghamarabb eltömődni. Ha a szűrő nem bypassos, akkor látod, hogy mikor kell kinyitni, mert gyengül az áramlás.
2014. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
Ez attól függ, hogy van-e segítsége belső személyében. Nekem anno nem volt, csak egy vízpumpa a vödrös mellett, láttam az áramlásból, ha már gyenge volt. 2-3 hónapot ketyegett. Ennél gyakrabban nem is ajánlott megbontani. Most a sügeresem két vödrös szűri, egyik áramlás-szűrés, másik csak szűrés, évente megy a megbontás, legalább két hónap szünettel.
2014. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sosem volt még külső szűrőm, tegnap raktam összeg, ha fiú lennék azt mondanám, hogy a "t..kömet majd elhagytam" mire összeraktam. Egyfolytában nézegettem egész este, meg reggel, hogy enged-e valahol. Ti nem féltetek ettől?:)
2014. márc. 6. 11:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Én minden szűrőtakarítás után félve nyitok be az ajtón, amikor másnap hazaérek..
2014. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hú, akkor nemcsak én vagyok így:) Attól félek hogy mi lesz majd nyaralás alatt???
2014. márc. 6. 13:00
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
Nem. Ha rendszeresen vannak kezelve a tömítések szilikonzsírral, hosszú évekig nyugodtan alhatsz nem tartva a tömítések öregedésétől.
2014. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az akvárium indítása után talán érdemes 2 havonta takarítani (az első fél évben) utána ráér 3-4-5 havonta. Látni fogod, ha csökken a teljesítménye, de egy jól beállt biológiai egyensúlyt nem kell, és nem is szükséges megbolygatni.


Egyébként nekem az Eheim szűrőmnél (3 hónapja van meg) a csöveken szűkítőidom van, ami azt jelenti, hogy egy vastag és egy vékonyabb cső van összekötve egy műanyag szűkítővel. Pont tegnap takarítottam a csöveket, és egy picit szivárog a víz, de 1-2 nap után már teljesen ráfeszül a cső, és eláll a szivárgás. Néha gondolok rá, hogy mekkora poén lenne, ha szétjönne a csövezés, pláne, hogy ott van a földön a 8 darabos elosztós konnektor.

De ezekre nem kell gondolni, hogy mi lenne ha...nem szabad mindentől félni az életben :)

2014. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!