Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bátyám vett egy madárpókot...

A bátyám vett egy madárpókot és nagyon félek tőlle mit csináljak?

Figyelt kérdés
Na szóval a bátyám a szülinapjára vett egy pókot nagyon örül neki de én meg félek.Este nem tudok aludni nem merek hazajönni képes vagyok kint a hidegben leülni egy padra az utcán és csak késő este megyek haza a szobaajtóm kulcsra becsukom a réseket be tömöm törölközővel és mindig szét túrok mindent a szobámban hogy meg szökött-e egyszerűen rettegek most se tudok elaludni még tanulni se merek otthon inkább kimegyek az udvarra -10°C-ba és leülök a hintaágyba és ott tanulok mer ott biztonságba vagyok mert a pókok nem szeretik a havat szólni meg nem akarok a tesómnak mert látom hogy mennyire örül neki tegnapelőtt azt csináltam hogy a kertbe sátrat raktam és ott aludtam a szüleim tudják hogy félek tőle de nem érdeklik azt mondják hogy majd elmúlik.valóban el fog múlni?eMrt már annyira félek hogy sírok és szédülök.
2009. dec. 20. 01:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
legszívesebben kivágnám a házból a pi.csába de nem teszem mert bátyámé és neki nagyon tetszik és szomorú lenne.ja és mennyi ideig él egy madárpók mikor fog megdögleni?
2009. dec. 20. 01:08
 2/29 anonim ***** válasza:
hát 1-2 évig nem lesz nyugtod az biztos!:D amúgy miért parázol? ha jól le van zárva a terrárium nem tud megszökni! és hogy néz ki a pók? esetleg képet raksz fel róla? hány éves vagy? és a bátyád hány éves? én is félek a pókoktól de ha bátyám beállítana egyel akkor nem ugranék ijedtembe a plafonra hanem megbarátkoznék vele és a gondolattal.
2009. dec. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
[link] valahogy így néz ki a kis roh.adék ja és a bátyám 18 én meg 15 és azért félek ennyire a pókoktól mert kiskoromban az ismerősünk megkéret minket hogy még elutaznak vigyázzunk a pókjukra és a pók kiszökött és megcsípet engem pedig nem is értem hozzá és kórházba kerültem mert hánytam meg lázas voltam meg minden és még azóta is rettegek a pókoktól és soha nem fogok megbarátkozni velük rohadt dögök.
2009. dec. 20. 01:56
 4/29 anonim ***** válasza:
54%
Hát akkor a te bátyád egy szar alak lehet mert nem érdekli hogy félsz a pókoktól, nekem is van egy tesóm de soha nem csinálnék ilyet vele hogy tudom hogy fél és mégse teszek semmit, de a szüleid se lehetnek valami (jófélék) mert nem tesznek ellene semmit, a helyedben legyílkolnám a pókot és kidobnám a kukába, és ha hazajön a tesó azt mondanám hogy elszökött akkor biztos beszarnának este a tesód is és a szüleid is és te meg egy jót röhögnél magadban (Ezt most megkaptátok)
2009. dec. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
Igaza van az elöttem szólónak.Én is valami ilyet tennék ha nem lehet a bátyáddal vagy a szüleiddel értelmesen beszélni.
2009. dec. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Nem értem a szüleidet...

Ebben az esetben nem a bátyád hibás első sorban, hiszen ő még egy éretlen kölyök, de a szüleidnek nem szabadna megengedniük, hogy a lakásban olyan élőlény legyen, amitől az egyik családtag fél!!!


Háziállatokat, élőlényeket csak úgy lehet egy családba behozni, ha senkinek nincs ellenvetése, hiszen mindannyiotoknak ott kell élnetek!


Nem hiszem, hogy egy pók megéri, hogy megbetegedj a hideg udvaron vagy más lelki betegséged legyen (pl. a félelemtől dadogni kezdesz!)...


És tényleg : a madárpók veszélyes élőlény, a csípése akár halált is okozhat!!! A szüleid erre is gondolhatnának, mi lesz, ha a pók kiszabadul és pl. megcsíp egy szomszédot?!


Én úgy tudom, hogy egy ideje nem lehet veszélyes állatokat, rovarokat, hüllőket engedély nélkül tartani! (Pont a balesetek miatt!)


"Hintsd el" a környéken, hogy a bátyád madárpókot tart a szobájában, hátha a szomszédok patáliát csapnak és úgy rövid úton megszabadulsz a kellemetlen "családtagtól"...

(Pl.: figyelmeztesd őket, hogy pár napja nyoma veszett a póknak, figyeljenek, hátha hozzájuk menekült be a hideg ellen.)

2009. dec. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Salx Narval ***** válasza:
Miért nem mondod el a bátyádnak, hogy rettegsz a póktól.Meg kell kérni, hogy szereljen fel zárható tetőt a terráriumra.Egyébként is, így kellene tartani.Arra is megkérheted, hogy a megnyugvásod érdekében, zárja be a szobáját, ha nincs otthon. Nem hiszem el, hogy megtagadná a kérésedet, ha igen, akkor a szüleidhez is fordulhatsz.Én úgy tudom, hogy akár 20 évig is élhetnek, bár, egy fogságban tartott állatnál ez nyilván nem így van.Szerintem szép szóval, ez a lezárás elérhető és jogos kérés.
2009. dec. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Mitöl félsz?

Èn is irtózom a pókoktól,és pláne ezeket a nagytestüeket nem szertem.

De mikor gyerek voltam mindig attólféltem, hogy megcsíp ßes meghalok.

Na ilyen pók csak egy van a világon, ausztráiliában aminek a csípése pár órán belül halálos az emberre, és az nem nagy pók hanem egy ici pici pókocska.

A madárpók csípése nem halálos,max egy picit megdagad a kezed, de semmi bajod nem lesz töle.

Barátkozz össze vele, menj be a tesód szobájába és nézegesd. Aztán bizonyosodj meg minden este hogy nem szökött ki, így nyugodtan alszol. aztán egy isöd után tényleg hozzászoksz hogy ott van.

egyébként én sem értem a szüleidet.

2009. dec. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

nah én biztos addig toporzékolnék,amig el nem tüntetik még a környékről is 8de csak mert megölni se merem,annyira irtozom tőlük)


félsz tőle...legyél egoistább,közöld ezt a bátyáddal meg a szüleiddel is,és el a pokkal...

2009. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Magyarországon található madárpókok, csípésük nem halálos csak arra veszélyes akik allergiás rá.


Az olyan állatokhoz kell engedély, amikhez ellenméreg szükséges. pl.:mérges kígyó.


Magyarországon a díszállatkereskedők nem is árulnak ilyen állatot ami halált is okozhat.


Veszélyes állatnak minősül:


mérges kígyófajok, krokodil.


a bátyád honnan vette a pókot?


Nem tudom de szerintem ez valamilyen fóbia, amiből nem gyógyulsz ki magad, ezért fordulj pszichológushoz.


Üdv

2009. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!