Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy bettát?

Szeretnék egy bettát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még nem volt egy háziállatom se, és nem engednek a halakon kívül semmit. Utánanéztem dolgoknak, és beleszerettem a bettákba. Ezeket a 2-3 literes akváriumokat én is kínzásnak tartom, és az lenne a kérdésem, hogy egy kocka vagy 6 szögletű 20liter körüli akváriumba mit kéne vennem? Nyilván valami talaj, és növény meg búvóhely, de milyet? Szűrőre, fűtőre meg ilyen egyéb dolgokra szükség van ha csak egy darab halacskát szeretnék? Köszönöm a segítséget :) 18/f

2014. ápr. 9. 03:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom a betta nagyobb helyet igényel kicsit bár nekem is 30 literesben volt. Elsősorban vegyél bele aljzatot, amibe ültetsz neki növényt. Szereti a bújó helyeket, dús növényzetet is kedvelni fogja. Búvóhelynek nem kell túl spilázni elég egy gyökérszerű valami amit a dísz állat boltban találsz. Kell neki szűrő is alap, hiszen ne úszkáljon már a saját ürülékében, ammóniájában. A boltban segítségedre lesznek abban hogy miből milyet vegyél.
2014. ápr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne 20 liter körül, hanem 30 körül keresgélj.

Fűtő, szűrő mindenképpen kell.

Talaj manado+ dekor homok(ha szeretnél), nem színezett, hanem természetes. Normális világításra is szükséged lesz, valami csiptetős akvárium világítás biztosan megfelel. A világítás függvényében növények. Víztesztek, növénytáp, haleledel (jó minőségű, pl. jbl).

Heti 20% vízcsre, pihentetett vízzel.

2014. ápr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőhöz annyit fűznék hozzá, hogy inkább ne a boltban kérdezősködj, mert 98%-ban rád sóznak mindent, ami a halnak nem is passzol. Inkább itt, vagy az akvaristán szedj össze minden infót, árat, márkát és paramétert, sokkal jobban jársz.
2014. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Tudod, minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb tisztán tartani. Inkább vásárolj, egy 30 literes akváriumot(ha tudsz nagyobbat)és tarts benne egy hím bettát. Vegyél hozzá egy szűrőt, ilyen is akváriumba nem kerül sokba. De hogyha komolyan gondolod, akkor írj egy privátot, és összeállítunk egy akvárium szettet közösen.

Gondolom az akváriumba nem csak halat akarsz tartani, hanem növényeket is. Így szükséged van egy világításra.

Kb egy 20-25 W-os világítás elég hozzá, és az alatt mér a növények is szépen megmaradnak. Ezt a világítást, ha van kézügyességed, meg be tudsz kötni egy foglalatot, akkor meg csinálhatod te is. De ha írsz privátba, meg mutatom az enyém milyen (én csináltam) és elmondom hogy kell.Fűtő kell, azt olcsón meg lehet úszni, de automata fűtő kell. Nagy vonalakban ennyi, de írj rám, és segítek kiválasztani a dolgokat. Világítást megcsinálni, vagy ajánlani.

2014. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én ezekre gondoltam:

[link]

[link]

[link]

[link]

Meg egy hőmérőt vennék még bele, meg valami sziklát búvóhelynek :) Növényt nem igazán szeretnék tartani benne.

2014. ápr. 9. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Én 30 literesben sem tartanám szívesen, nem ám 20 literesben.

Én is most akarok venni egyet pár páncélos törpeharcsával.

50 literes akváriumban lesznek.

Ha halat akarsz tartani, akkor szerintem ennyit tudsz rá áldozni. Az akváriumot egyszer kell csak megvenni és az 50 literesek sem olyan drágák, hogy ne lehessen kibírni...

2014. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2,3-as vagyok:


A szűrő teljesítménye jó, sokan esküsznek az atmanra, én eheim párti vagyok, de mindegy.

Fűtő okés.

Ez a hatszögletű akvárium viszont nagyon gáz.

Nem csak azért mert ronda, hiszen ez szubjektív dolog- , hanem mert sosem lesz megfelelő egy ilyenben az áramlás, piszkos lesz a víz, középtájon akkora lesz a flow, hogy csak na.. Az alakja totálisan alkalmatlan haltartásra.

Hosszúkás, hatszögű, inkább dekorelem, mint akvárium.

Kvarchomok, ez okés lehet, de ez alá kell olyan aljzat, amiben megmaradnak a növények (a kvarchomok megfojtja a gyökereket).


Írtad, szikla bújót szeretnél, szerintem ne tegyél bele sziklát, mert túlkeményíti a vízet, a betta a növényeket szereti bújásra. Tegyél bele inkább gyökereket, magasra növő vízinövényeket.

2014. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Totál igaza van a 6-osnak, 30-as a tövényi limit, az alatt nem lehet halat tartani, minél nagyobb az akvárium, annál jobb a halnak is, meg a gazdának is, mert kevesebb vele a baj, boldogabb a hal.
2014. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem kérdőjeles a szűrő.


Jó lenne tudni, mennyire lehet lefojtani, mennyi a minimum vízforgatása.

600 l/h brutál sok 30 literbe, pláne egy Betta mellé, ami kifejezetten utálja az erős áramlást.


Ráadásul 6szögletű az akvárium, nehezebben törik meg az áramlás, egy rosszul elhelyezett szűrő nagyon könnyen körbeforgathatja a vizet. Ringlispíl lenne az akváriumból.


Amúgy valószínűleg eléggé le lehet fojtani, meg idővel ahogy érik, úgy csökken az áramlás is, meg házilag se bonyolult lefojtani.

És az áramlást is meg lehet törni okosan tereptárgyakkal, növényekkel.

De azért ezekre figyelj oda. Egy Bettának (gyakorlati vízforgatást mérve, nem névleges teljesítményt) 2-3-szoros vízforgatás elég! Ez névleges teljesítményben egy 30 lityós akváriumnál 180 l/h-t jelent!


Csak az ilyen kis vízforgatásúaknak a szűrőtérfogata is kicsi, tehát ilyen szempontból jobb a nagy, csak az áramlást kell lefojtani.

Egyébként vízforgatás : szűrőtérfogat arányban talán egy eheim pickup 2008-al jobban járnál.


Még annyi, hogy ne felejtsd el lefedni az akváriumot egy üveglappal, a bettának a víz fölötti légréteg is az életteréhez tartozik, tehát ugyanolyan hőmérsékletűnek kell lenni, mint a víznek.

Meg majd az akvárium bejáratására figyelj oda, meg az etetésre, rendes kaját adj neki, ne műanyagokat.

2014. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Növényt nem igazán szeretnék tartani benne."


Pedig a stresszmentes környezet alapfeltétele egy egészséges immunrendszernek, és növényzet nélkül ez jóval melósabb dolog.

2014. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!