Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba milyen...

54 literes akváriumba milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve van egy 54 literes akváriumom, régebben volt benne több hal, de mivel egyre kevesebb időm volt(a munka miatt) foglalkozni az akváriummal, mikor elpusztultak a halak, nem vettem újakat. Már csak egy öreg, hím betta van benne. Mivel találtam egy olyan munkát, ami mellett lenne időm rendesen foglalkozni a halakkal, és érdekelne is, szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy egy ekkora akváriumba milyen halat/halakat ajánlotok. Legjobban apróbb, színes halakat szeretnék az akváriumba, amik könnyen beszerezhetőek.

Szűrő, minden egyéb felszereléssel van az akváriumban, csak a halak hiányoznak. :)

Előre is köszönöm a választ!


2014. ápr. 10. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ennek az egy bettának pont megfelelő az akvárium. Még ha telepakolod kis fényigényű növényekkel(gondolom szetted van 15 wattos fénycsővel)akkor kiváló lesz neki.
2014. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
neon, serpa lazac, tetra lazac. xifo, guppi...ilyeneket max 15 db szerintem.
2014. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

neon-80 liter

serpalazac-70 liter

tetra-110 liter

xifó-150 liter

A guppikat általában bántják a betták a színes úszóik miatt.

2014. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. És esetleg ha vennék ehhez a betta hímhez egy nőstényt? Vagy az már sok lenne? Csak mert nem olyan jó nézni, hogy egyedül van. Vagy a boltos nem fogja tudni megállapítani a nemét a halnak?(Csak mert már volt olyan, hogy nőstényt vettem, itthon mégis kiderült, hogy hím, és mivel az enyém már szegény elég öregecske, egy fiatalabb simán kinyírná, és ezt nem szeretném...)
2014. ápr. 10. 20:43
 5/11 anonim válasza:
11%
Faternak ezek vannak benne: xifo, guppi, házmester, black molly, botia(csigaevő hal). Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
2014. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ekkora helyen gyakran megesik, hogy a hím halálra szekálja a nőstényt, de már olyan esetről is hallottam, hogy a nőstény tépte meg a hímet. A betták magányos halak, nem igénylik a társaságot.
2014. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor a növényzeten változtatok kicsit, hogy színesebb legyen az akvárium, beszerzek még pár díszt, és marad a bettám. :) Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2014. ápr. 10. 21:21
 8/11 Platypus ***** válasza:
Az egzotikusabb csigák nem tetszenek? Zebracsiga, nyúlcsiga, ilyesmik? Elég nagyok és látványosak, Bettabiztosak és megfelel nekik az akvárium mérete is. Esetleg még a sepregető garnéla is szóba jöhet, mert eléggé vastag a páncélja hogy ne árthasson neki egy Betta, akkor se, ha éppen kötekedősebb példány.
2014. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De, a csigák is tetszenek, garnélát viszont nem szeretnék.

A nyúlcsiga nagyjából mennyibe kerül? :)

2014. ápr. 11. 16:59
 10/11 Platypus ***** válasza:
500-1500 között, attól függően, hogy melyik fajt szeretnéd. A kicsi és tompa sárga vagy szürke változatok olcsóbbak, a nagy élénk narancsszínű "poso orange" a legdrágább.
2014. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!