Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hideg édesvizi akváriumot,...

Hideg édesvizi akváriumot, hogy kell?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jövőben egy fűtetlen édesvizi akváriumot.Milyen halakat lehet bele 300 vagy 400 literesre gondoltam leváltanám vele a dohányzó asztalt a szoba közepén.Főképp energia takarékossági szempontból szeretném fűtetlenre és azért is mert nem akarok agyonkényesítet trópusi halakat mert azok nem igen bírnák.Addig eljutottam.hogy aranyhal de az nem nagyon tetszik valami más fajok is biztos vannak nem kell nagyra nőniük minél kissebbre nő annál jobb mert akkor lehet több.Sajna a googleban nem sok hasznos infót találtam minden csak nagy vonalakban van leírva.SZóval milyen halat, milyen csigát, milyen garnélát, lehetne így társítani ,vagy tényleg elég gyér a választék.Ja és létezik olyan vizi csiga ami megéll fűtetlen akváriumban?
2009. dec. 21. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tüskés pikót tartanék. Az elég érdekes hal, és hideg vizi. Egyebként itt is felteheted a kérdést, mert szakszerű választ kapsz. www.akvarista.hu és www. akvariummagazin.hu Ez is érdekes lehet, érdemes elolvasni. [link]
2009. dec. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Naphal,keszeg félék,aranyhal,
2009. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Mielőtt halakról kezdenénk beszélgetni, jó volna tudni, hogy növényeket, világítást és szűrést kívánsz e használni, mert a fűtés nem az egyedüli energiafogyasztó egy akváriumnál.Írd le,légyszíves, hogy gondoltad,milyen berendezéseket akarsz üzemeltetni.
2009. dec. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor részeletezem külső szűrő lenne hozzá és igen világítás is lenne valószinű növényes csővel.Igaz a fűtés már nem donti meg mert a világítás még többet eszik egész éveben mint a fűtés legalábbis szerintem.A szűrőt úgy építeném elég sok mindenem van hozzá egy 50 literes műanyag hordóból szereném kialakitani a megfelelő szűrőközegekkel ez az akvárium alatt kapna helyet egy zárt szekrényben egy ekkora hordóban elég nagyméretű lehetne aktív felület.Növényeket szeretnék és arra gondoltam úgy alakítanám ki ,hogy lenne benne egy sziget és raknák bele kinai tüzeshasú gútéket is .Ezt a szigetet úgy készítenén egész a fenékről indulna és úgy nézne ki mint egy vízből kiemelkedő hegy ami belülről üreges lenne több kicsi barlangal ami búvóhelyeket is biztosítana persze nem lenne túl nagy.Ehhez kellenének növények és megfelelő halak.Olyanok amelyek nem eszik meg a gőtéket ha jól tudom egyebként is mérgezők de csak elfogyasztva.És persze olyan növények amelyeket nem esznek meg a halak.És az sem ártana ha jól néznének ki a halak és ezek alatt nem ezüstkárászra,naphalra,és paptetűre gondolok másik neve vágó durbincs de mindehol máskép nevezik ha egyártalánn megélnek ezek akváriumban.De még a fűtés is beleférne olyan 20 fokig az minimális energiából meg van.És még lehetnének csigák olyanok amelyek nem teljesen barbárok és elég nekik 20 C fok.
2009. dec. 22. 12:45
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
A növények nagy része jól megvan 20 fokban, a lényeg azon van, hogy vastagszárú és levelű legyen a csigák miatt.A víz tetejére tüskés hínárt ajánlanék esetleg májmohát és vízi salátát.Én almacsigát tennék a gőte mellé, mert azokat nem tudja megenni, viszont a roppant számú csigapetéből és apró csigákból az élő eleség egy rész is fedezve van.A torukátum és egy-két páncélos harcsa még elvan a 20 fokos vízben és a méretük is megfelelő,csapatban érdemes tartani őket.Én ajánlanám a xifókat,a 20 fokot még jól tűrik és elég nagyra nőnek, jól szaporodnak és sok színváltozata van.A paradicsomhal 10-30 fokig tartható,szép hal.A kis testű halak közül a kék neon az ami 20 fokban tartható, szintén rajban mutatós.Őket viszont lehet, hogy levadászná a gőte, bár nagyon gyorsak.Neked az ideális hal a barlangi vaklazac lenne,nem kell fűtés és világítás sem, még növény sem:D Ez csak vicc volt.Ha utána nézel lehet még találni neked való halakat, nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2009. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!