Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az EHEIM Aquastar 60 komplett...

Az EHEIM Aquastar 60 komplett akvárium világítását hogyan lehet cserélni "jobbra"?

Figyelt kérdés
egész konkrétan van benne gyárilag 15W-os T8 cső, amit ugyebár ki lehet cserélni de több wattosat hogyan lehet bele alkotni??? :-)

#világítás #Eheim #T8 #komplett akvárium
2014. ápr. 22. 18:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
az egész tetőt ki kell cserélni? :-/
2014. ápr. 22. 18:51
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

Sőt, még a tető is szabvány, nem gyártják erősebb fénnyel.

Úgyhogy inkább az egész tetőt ki kell dobni, és nekiállni barkácsolni.

Vagy fénycsöves lámpatestet venni.

2014. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

az mit jelent, hogy a tető szabvány???

amúgy boltban akkor már nem lehet venni erre illeszkedő tetőt?

2014. ápr. 22. 19:17
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Lehet venni, illeszkedik is rá, de mind 15 wattal szerelt.

Nincs nagyobb fényforrású gyári tető.


Vagy csinálsz magadnak egy tetőt valahogy, amibe tetszőleges fényforrást szerelsz, (nagyobb akváriumoknál szokás) vagy nem használsz tetőt, csak ráteszel valami ilyet:

2 db ilyen:

[link]

vagy 2 ilyen.

[link]


vagy egy ilyen

[link]


vagy valahogy brutálba nekiesel a tetődnek egy flex-szel, szétbarmolod az egészet, de azért óvatosan, hogy a tető ne sérüljön, kidobálsz belőle mindent, és valahogy beépíted ezt:

[link]


Esetleg a mostani fénycső mellé ragasztasz a tetőbe (vagy tapadókoronggal feltapasztasz pl 2 db fehér színű 9 wattos ilyet:

[link]

2014. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez is jó lenne, akár egy üvegtetőre is, (üveges vág rá olcsón)

vagy akár csak úgy is, és nyitottan hagyod:

[link]


vagy 2 ilyen, ez is olcsóbb az előzőknél

[link]


Egyébként elképesztő, hogy adhatja még mindig ehhez a szetthez ah Eheim a nevét!

És még olyanokat írnak, hogy 2014-es változat... 1980 óta árulják így, ugyanezzel a semmire se jó fénnyel, 35 literbe való szűrővel.

Hogy nem ciki ez nekik?!

2014. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

ááá értem. köszi a tartalmas választ.


Egyébként én sem értem, hogy miért csak ekkora világítást tesznek bele, de ahogy elnéztem más komplett akváriumoknál is ez van. a szűrő még csak okés mert kicserélem nagyobb teljesítményűre, de a világítás már problémásabb...


ha nem baj, lenne pár kérdésem: :-)


1. van olyan növény ami 15W fénnyel megél?

2. a JK márka, ill. az Atman megbízható?

valamint, ha tudnál ajánlani kb. 54 l-es jobb ár-érték arányú akváriumot, megköszönném...

2014. ápr. 22. 20:14
 7/20 anonim ***** válasza:

1 Hány liternél 15 watt? 54-nél? Pl anubias nana, meg gömbmoha, esetleg microsorum pteropus.


2 JK? Az mi? Nem is hallottam még róla.

Atman... hát ja, végül is megbízható.


Az akvárium minél nagyobb annál jobb.

És minél inkább te magad rakod össze, annál jobban megéri.

Kevesebb pénzből biztos nem jössz ki, de legalább nem kell megvenni egy szűrőt, amit utána lecserélsz, vagy egy használhatatlan világítást.

Szóval biztos rá költesz minimum annyit, mint egy szettre, de legalább minden része használható lesz.


Ha gyári tetős világítást akarsz, akkor ami arányaiban viszonylag jó, (ezt úgy értem, hogy gyáriak közül kevésbé szar) Az mondjuk egy 112-es akvárium. A 80 cm-esek között az a legkisebb, amibe már 2 csövet tesznek.


[link]

Ehhez pl mindent meg tudsz venni külön.

2014. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja, látom, 54-esen belül gondolkozol.

Hát akkor


[link]


Világításból azok közül amiket linkeltem , olyan 30 wattot össze kéne hozni.

Szűrőből az eheim pickup nem rossz választás, csak épp 54 literbe a 2010-es illik.

2014. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom mutattam e már, ez se lenne rossz, csak túlnyúlik az akváriumon:

[link]


Nem is értem, 45 cm-es fénycsövekhez minek 67 cm-es lámpatest...


Ebben 55 cm-es csövek vannak, és csak 60 cm hosszú. 24 wattosak, 54 literre elég erősnek számít, de amúgy ár/érték arányban az egyik legjobb:

[link]


Én amúgy nagyobb akváriumot vennék, legalább 70-80 liter körül. Arányaiban a többi felszereléssel is jobban jössz ki, meg kevesebb gond van nagyobb víztömeggel.

2014. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja a 2. link rossz, ez a 2×24 wattos

[link]

2014. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!