Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium hűtése nyáron?

Kozák Róbert kérdése:

Akvárium hűtése nyáron?

Figyelt kérdés

Igazából a neten 2 fajta megoldást találtam, az egyik a fagyasztott palack a másik a hűtőventillátor. A kérdésem az lenne, hogy aki használ ilyet annak mi a véleménye, tényleg lehűti a vizet 4-5 fokkal az ilyen hűtőventillátor?


Ezt néztem ki a 200 l-es akváriumba.


[link]


2014. ápr. 23. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


Az illető akié az ötlet, ha jól tudom neki is 200 literes van.

2014. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem ilyen barkácsolód megoldásra gondoltam, mert ilyet nem tudok csinálni, meg több minden is kell hozzá, egy ventillátort meg 10 ezerért meg lehet venni és szebben is néz ki, csak nem tudom, hogy ténylegesen hűt is 5 fogok ahogy írják vagy nem :/
2014. ápr. 23. 17:17
 3/7 A kérdező kommentje:
*fokot
2014. ápr. 23. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor passz, nekem szerencsére nem nagyon melegedik a szobám 28-30 fok fölé azt meg kibírják.
2014. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
70%
A palack semmit sem ér, a ventillátor viszont jó, pontos fokot nem tudok mondani, de 2 fokot tuti ér.
2014. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vizipityu ***** válasza:
Pendulum92-é a pont, jól beszél! :)
2014. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A ventilátor párologtatja a vizet, a párolgás energiát von el, így a víz hűvösebb lesz mint a külső hőmérséklet.


Én is 2-3 c.fokot mértem, annyival hűvösebb a víz a szoba hőjétől, napközbe nem klímázunk így megcsináltam a hűtőtáskás verziót a nagyobb tetőtéri szobában, mivel klíma nélkül 36-ra felmegy a szoba hője arra meg kevés a ventilátor.


Reggel bele dobok egy rakás flakont egész nap 25c.fok a víz, fűtő az akvában megy, ventik is mennek de így nem 5 liter párolog le egy nap hanem csak 2 liter víz.


Fűtő sajna kell mert lehűti 22 c.fokra a vizet, ha sok a jeges palack, de nem vagyunk otthon napközben így muszáj reggel megdobálnom a hűtő táskát.


[link]


[link]

2014. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!