Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csiga pete lehet átlátszó?

Csiga pete lehet átlátszó?

Figyelt kérdés
A boltban kaptam 2 csigát a növényekkel együt.Később ezeket külön tettem egy 5 literes aksiba aztán el is feledkeztem róluk ott hagytam őket szárazon.Nem akartam őket megtartani mert sok helyen olvastam,hogy ezek károsak lehetnek.Aztán hátha élnek öntöttem rájuk egy kis vizet,másnap.Ma pedig egy babformájú teljesen átlátszó zselé állagú valamit találtam amiben pici pontok vannak de szabadszemmel alíg láthatók ezek a pontok .A csigák élnek akkor mi lehet gondoltam kifolyott az egyik a házából de nem.Lehet ilyen egy petecsomó.Kb 4 mm nagyságú a babszem.
2009. dec. 24. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez a csigapete, lesz sok kiscsigád.

De én nem tudom miért káros, nekem mindig is volt az akváriumban, szépen tisztogatták az üveget.

2009. dec. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az, hogy káros, hanem elég szar, mikor annyi lesz belőlük mint a rosseb.
2009. dec. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem káros,szépen tisztogatják az akvárium falát,meg a halak amúgy is sokat megesznek belőlük míg kicsik.
2009. dec. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nagyon elszaporodnak, csúnyán megrágják a kényesebb növényeket is, nem csak az algát eszik meg.Ezért nem kívánatos ott, ahol értékes növények is vannak.Ahol nincs kényes növény nyugodtan tartható csigusz, vagy esetleg az almacsigák közül az, amelyik nem eszik élő növényt, csak korhadékot és algát.
2009. dec. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok féle csiga van,nem jelenthető ki hogy a csiga káros,vagy nem.A maláj tornyoscsiga pl lazítja a talajt a növénye alatt,ez nagyon jó,viszont 1db is tud szaporodni(magával) és egy pár hónap mulva nem látsz be az üvegen,annyian lesznek...Almacsiga:nekem 3 db van 120literben,bőven elég,az is,ha szaporodik,akkor ugy el tud szaporodni hogy az nem igaz...Az almacsiga is,és a többi csiga is,ha nem talál élelmet nekiáll ropogtatni a növényeidet,ugyhogy nem jó ha elszaporodik.Én nagyon ügyelek hogy maláj tornyos be ne tegye a lábár,vagyis a csúszószervét az akváriumba,ugyhogy még a növényeket is karanténozom,mert kiirthatatlanok.ugy sikerült csak,hogy kifőztem mindent...A csigaírtó meg se kottyant...Almacsigával nincs gáz,mert 2-3hét alatt kelnek ki a peték,ha hetente megnézed a vízfelszín feletti részt,nem lehet gond.De fedni kell az akvéáriumot,mert kimásznak.
2009. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2010. jan. 26. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!