Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A túl lágy víz árthat a...

Mokilla73 kérdése:

A túl lágy víz árthat a növényeknek?

Figyelt kérdés

Itt a környéken 22-23 nk keménységű a víz. Én ezt fokozatosan lágyítottam (2-3 hónap alatt) 7 nk-ra. Ezzel párhuzamosan a vízi növényeim elkezdtek rothadni. (160 l-re van 4x24w világításom, két rózsaszín, két napfényes csővel.)

A végén már alig voltak benn növények. Ekkor vettem újakat, de azok is rothadnak, a száruk megpuhul, főleg a bordóknak, a többinek pedig lepotyog a levele. A vallisneria levelei átlátszóvá váltak. Easy carbo-t ill. Profito-t kapnak.Szűrés: Eheim Professionel 2226


2014. ápr. 27. 12:13
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

Maga a 7 nk nem gond, nekem is 1 éve kb ilyen kemény a vizem, tervezek lemenni 4-5 nk-ra a co2 miatt.

Talán egy ok lehet, hogy nátriumos ioncserélt vízzel lágyítottál, akkor lehetnek ilyen tünetek.

De az is lehet, hogy nincsen összefüggésben a vízlágyítással.

Milyen paraméterek változhattak még meg azóta?

2014. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kevertágyas gyantát használtam.Más paraméterek nem változtak sztem. Most megpróbálom fokozatosan keményíteni. Egy próbát megér.
2014. ápr. 27. 15:06
 3/6 Platypus ***** válasza:
Takashi Amano akváriumaiban 1-2 nk-s a víz. És azért ő az atyaúristen növényezésben. Ezzel együtt lehet, hogy a vízzel van baj. Például a csapvízben volt egy kis nitrát, amire szüksége volt a növényeidnek.
2014. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Mivel tápozol és mennyit?
2014. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Easy Life- Profito. 2-3 napota 10-15 ml. Easy carbo naponta (de ezt csak a rothadás után kezdtem)
2014. ápr. 27. 20:02
 6/6 Platypus ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne kipróbálnod valami gagyi makroelemes tápot, például egy flakon neptunt. Egy tesztre elég egy adag, és darabra nézve elég olcsó táp. Ha javít a helyzeten, akkor makroelemhiány a probléma.
2014. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!