Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3D akvárium háttér beragasztás...

3D akvárium háttér beragasztásakor az akváriumból leengedett vizet érdemes-e megtartani?

Figyelt kérdés

Szóval, vettem egy 3D hátteret az akváriumba és azt fogom beragasztani, csak ehhez az összes vizet le kell ereszteni.

Azonban, arra gondoltam, hogy vödrökbe engedném le és utána vissza tölteném bele. (legalábbis úgy a víz 2/3-adát).


Az akvárium kb. 130 literes, a vödrökben a vizet persze szűrőkkel tisztán tartanám.


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e így végezni ezt a műveletet, mivel a beállt akváriumvizet tovább tudnám használni és nem kéne restartolni.


És még egy kérdés: miután beragasztottam a hátteret, fel kell-e tölteni 24 óra száradás után az akváriumot vízzel egy napra, vagy elég-e ha csak alaposan kiöblítem vízzel?


Előre is köszönöm!



#akvárium #víz #háttér #3D akvárium háttér
2014. máj. 1. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze jó ha megtartod az eredeti víz nagy részét.


A hátteret mosd le, szárítsd meg, ragaszd bele, aztán legalább 2 napig hagyd száradni, utána öntheted vissza az akvárium vizet bele. Nem kell leöblíteni. Minek?

A ragasztóból nem oldódik ki semmi.

2014. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :)
2014. máj. 1. 21:57
 3/5 Pusisz ***** válasza:
A szűrődet mindenképpen járasd a leengedett vízben, nem a tisztán tartás miatt, hanem a szűrőben lévő hasznos bacik életben maradása miatt!!
2014. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:

Ha forgatni tudod a vizet, akkor jó ötlet.


A DIY háttereket napokig áztatni kell, a gyárit elvileg szerintem nem. Megtisztítod, annak elégnek kell lennie, bár a szilikont szokták rövid ideig az ecetsav miatt, igaz, kötés után nem kéne már engednie semmit.

2014. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2014. máj. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!