Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hat halam elpusztult darakórba...

Hat halam elpusztult darakórban. Most úgy néz ki, hogy megállt a pusztulás. Maradt 4 szifó, és 2 páncélos harcsa. Ha új halakat akarok venni mit csináljak hogy nehogy megint behurcoljak valamilyen fertőzést az új jövevényekkel?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy karanténba kell zárni az újakat de nekem csak egy akváriumom van. Levegőztető nélkül lehet tartani őket, és ha igen akkor hány napig kell? Egyébként szifót veszek. Debrecenbe hol érdemes halat venni?
2009. dec. 26. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány literes a jelenlegi akvárium,és milyen a felszereltsége?(elektronika)?
2009. dec. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
60 literes.Kompletten fel van szerelve.Úgy vettem.
2009. dec. 26. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor bővithetnéd a páncélos csapatot is.4-6főre.Vegyél egy 10-15literes akváriumot karanténnak,amikor kicsik lesznek még joljön az a karantén,szülőszobának.vegyél egy légpumpát ugy 2000ft és egy légpumpára köthető szűrőt,most vettem,egy tök jól működöt,600ft...Az egész meglenne 3-4e ftből,és többet nem kell vele szenvedned.Levegő és a szűrés is meg lesz oldva.A kranténban a halak 1-2hétig legyenek,megvásárlás után rögtön oda kell tenni a halakat.A nagy akváriumot is ki kéne tisztítani sztem.
2009. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már csináltam részleges vízcserét.A karantén vizébe tegyek valamilyen fertőtlenítőt (metilénkék stb) megelőzésképp?
2009. dec. 26. 14:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért nem ártana, hogyha a karanténban lenne elhelyezve egy fix, nem hőszabályzós fűtószál. Ezt 900-1000 Forintból meg bírod vásárolni.


A karantén vizébe tehetsz metilénkéket vagy malachitzöldet.


Amikor úgy látod, hogy az új halaknak semmi baja és a nagy akváriumba akarod ereszteni őket, akkor semmiképpen ne öntsd át a karanténos vizet.

A halakat tedd bele egy zacskóba a karanténos vízzel együtt, majd a zacskót lógasd bele a nagy akvárium vizébe mindaddig, amíg a két víz hőmérséklete meg nem egyezik. Ekkor egy hálóval merítsd ki a halakat, majd helyezd be a vízbe őket.

Ez a hőmérséklet kiegyenlítés nagyon fontos a halak egészségére nézve.

2009. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hopphopp.Igaza van az elöttem szólónak(én irtam az első kettőt) egy fűtő is kell.Tán az oxigénen túl ez a legfontosabbb...egy hetet kibirnak világitás nélkül.Egy hét karantén minimum kell...Azért ügyelj hogy a kellő hőfokra melegitsen az a fűtő...Malachitzöldet és metilénkéket tegyél 5-5 cseppet 1,5liternyi vízbe,és hagyd benne a halakat 20percig.Ezt a receptet SN-től tanultam,ezuton is köszönöm neki:)Utána mehetnek a halak a karanténba.És a hőkiegyenlitésre tényleg fontos figyelni,ezt én ugy oldom meg,hogy a karantént azonos hőfokra fűtöm...26fok van mind2 aksiban.A karnaténba én csak olyan cuccot rakok amit tudok fertőtleníteni,pl virágcserépből csinált bujkálót.Ezt ki tudom főzni vagy akár mi...Nehogy a következő halak kapjanak valamit el...Szia
2009. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2009. dec. 26. 23:02
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Annyit fűznék csak hozzá, hogy a kényesebb halaknak elég 10 perc is és azért, figyelni kell őket a fertőtlenítés alatt, ha nagyon pipálnak, vagy eldőlnek, azonnal be kell tenni őket a tiszta vízbe.Ha esetleg messziről hoztad őket, érdemes az akváriumodból vett oxigéndús friss vízben végezni a fertőtlenítést.Figyelj nagyon a hőfokra.SN.
2009. dec. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Mivel nem tudod hová tenni a halakat, kénytelen vagy a halas akváriumot kezelni.Egy ilyen betegség után, még a talajt is fertőtleníteni kellene.Javasolnék neked egy Aquafurános 2 napos kezelést a másodlagos fertőzések elkerülése végett, utánna 50%-os vízcsere.Vagy neomagnolt 100Liter vízhez 1 tabletta,elég egy napig, utána 50%-os vízcsere.Mind két gyógyszert, használat előtt fel kell oldani egy pohár vízben.Érdemes a kezelés után bontóbaktérium kultúrát használni, hogy mielőbb legyen biológiai szűrésed.Én is csak javasolni tudnám egy kis akvárium beszerzését az elkövetkező időkre.SN
2009. dec. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A parakill turbó (ezt használtam) nem fertőtleníti az akváriumot (talaj,növények) ? Muszáj ez a tortúra??? Tegnap vettem észre, hogy a halak még mindig verik magukat,dörzsölődnek a talajhoz.Ez mitől van? Még nem gyógyultak meg teljesen? Már nem látok rajtuk fehér pöttyöket.
2009. dec. 27. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!