Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meglévő akvárium világítás...

Kovik89 kérdése:

Meglévő akvárium világítás kiegészítése LED-es világítással?

Figyelt kérdés

Van egy 54L-es akváriumom, amihez ilyen világítás van beépítve a tetőbe: [link]

Ehhez szeretnék még valami világítást venni kiegészítésképp, mert kevésnek találom. Van az akváriumban 6 cserépnyi növény, és mintha kicsit kevés lenne nekik a fény, az akvárium széleinél.

Találtam ebay-en tapadókorongos LED-es világítást kéket és fehéret és a véleményeteket kérné, szerintetek jó-e akár a kék akár a fehér?

Erről lenne szó: [link]



#világítás #LED #akvárium világítás #LED akvárium világítás #LED akvárium
2014. máj. 7. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A "cserepekből" ki kell ültetni a növényeket az aljzatba!

A led pedig elég gyenge, nem biztos, hogy elérnéd vele a célod.

2014. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A növények ki vannak ültetve a cserépből, és a szivacsból is ki vannak szedve. Vagyis egy nincs, mert arról nem tudtam sehogy sem leszedni teljesen a szivacsot. Mondjuk az jól megvan, nincs vele gond. A gyökerekhez tettem jbl-es tápos golyót, szóval az aljzat is rendben van.


A világítás egyébként nem olyan vészes, de nem az igazi, ezért szeretnék ilyet kiegészítésnek. Az akvárium tetejének a jobb illetve bal oldalára tenném hogy ott is legyen jobban fény.


Szóval igazából arra vagyok kíváncsi, hogy a fehér LED-es fényt tudják-e hasznosítani a növények vagy egyáltalán nem jó.

2014. máj. 8. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudják hasznosítani.
2014. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ledeket érdemesebb használni, mert fényt is bőven ad az újabb led generáció és az élettartama is jóval több, mint a fénycsöveknek.


Persze ha régi elfekvő készletből vásárolsz ledet, az lehet nagyon durván gyenge. Sajnos tele vannak még ilyenekkel is még a raktárak. igaz azok olcsók de annyit sem ér.


Az újabbak (közepes-új generáció) már 10-15 Wattal világít annyit mint egy 60W-os hagyományos körte formájú izzótól megszoktuk. Ilyent használok (melegfényűt) a lakásban mindenhol és tényleg jól bevált.


Léteznek még ennél is jobb ledek, de a legújabb generációs 10 Wattos darabok (600-1000+ lumen/10W) már alkatrész szinten is 2000,-Ft környékén mennek, nem hogy beépítve egy komplett egységbe, hogy még működik is.


Olyan világítást kell venni, ami 60 lumen/Watt, vagy annál jobb fényhasznosítású. Alatta már rossz a hatásfok.


A 100 lumen/Watt közeliek vagy fölöttiek már túlságosan kellemetlenül hideg kékesfehér fényűek ide, azért is írtam 60 lm/W hatásfokot, mert inkább a melegebb színhőmérsékletű fényt érdemes előnyben részesíteni.


Összehasonlításképpen, egy régi hagyományos körte formájú izzó Wattonként kb 14 lumen fényt adott le.

2014. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis rendeltem egyet, majd meglátom milyen. Semmi féle adatot nem találtam arra vonatkozóan milyen ledekből van, vagy milyen fényerővel világítanak. Ha nem lesz jó akkor meg így jártam. Ha meg jó lesz akkor olcsón sikerült valami jót venni :D
2014. máj. 12. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!