Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Keleti hangulatú akváriumot...

Keleti hangulatú akváriumot szeretnék kialakítani, milyen növényekkel, talajjal, búvóhelyekkel érhetem ezt el leginkább (a halakat már néztem)?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Aljzatnak valami apróbb szemű sötét aljzatot javasolnék.

Helyezz a vízbe direkt e célt szolgáló sötét színű cserepeket, amikbe akár szerencse bambuszt is ültethetsz, az az a bambusz, aminek meg van csavarva a vége.

Illetve még tehetsz bele akár jávai mohát, anubiast is.

Dísznek tehetsz be pl. egy ülő buddhát vagy akármilyen díszt, ami a keleti kultúrához kapcsolódik.


Pontosan milyen halakat terveztél?

Mekkora lesz az akvárium?

Szűrő/fűtő?

2009. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen olyan halakat szeretnék bele, amik kifejezetten keleten őshonosak, nem szeretnék túl nagy akváriumot, max. 60 literben gondolkodom helyszűke miatt, és mindenképpen tetővel, mert van egy pimasz nimfapapagájom, aki képes úszómedencének nézni.
2009. dec. 27. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Üvegsügér:

[link]

2009. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szumi:

[link]

Félcsőrös csuka:

[link]

Ékfoltos razbóra

[link]

Betta Spents/betta imbellis

De itt az összes:De ennyi literbe csak a kisebb halak felelnek meg!

[link]

Bocsi hogy a másikat külön küldtem,és tudom hogy a halakat kiválasztottad,de hátha itt mást is találsz.60literbe talán az ékfoltosok lennének a legjobbak.

2009. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja,és figyelj arra hogy olyan tárgyakat rakj csak be,amiből nem oldódik ki semmi,a vízben.Amugy a többit jól írta az első.Cserepek,bambusz,és az aksi külsejét is feldíszítheted,bár szerintem ne vidd tulzásba a giccselést.
2009. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
az akvárium teteje lehet egy japán templomtetőhöz hasonlító tető
2009. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi, azért kaptam új ötleteket ezzel a nagyobb választékkal. :-)
2009. dec. 27. 16:19
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Csak egy ötlet és szerintem szép.Egy gyökeret faszerűen felállítasz és a levelek helyére jávai, vagy karácson, esetleg májmohát erősítesz.Keleten divatosak a vízi törpefa utánzatok.Én szobrokat nem tennék az akváriumba, de te tudod.
2009. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!