Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a 3-6 mn-es...

Annamari és Norbi kérdése:

Mi a véleményetek a 3-6 mn-es bazalt kavicsrol mint talaj? Egyébként élő növény és neon lesz benne.

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ekkora szemcseméretű talaj fő problémája, hogy rések nagyok, a szemcsék nem illeszkednek, a szemcsék közé a haltáp és a mulm bekeveredik, rothad, bomlik, kiváló táptalaj lesz az algáknak. A nagy szennyeződés tároló képessége miatt egy idő után borulhat az akva is, elpusztulhatnak a halak, ajzat porszívó hasznos, de itt egészen az akva aljáig kellene porszívózni.


1-2 mm vagy apróbb ennek az ellentettje, a haltáp megmarad a tetején, az ürülék sem keveredik le az alsó üvegig, a szűrő sodrása jobban érvényesül, van aki soha nem használ ajzat porszívót erős sodrásnál, pl én sem.

2014. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fishbone62 ***** válasza:
Az,hogy nagyon sok bosszúságod lesz még...
2014. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kicsit bővebben lehetne?
2014. máj. 14. 00:12
 4/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM


Ez apró szemcsés ajzat, neont írtál a kérdésben ezt tudom.


A videón látszik egy alga tabletta amivel birkóznak, nem kerül be az oldódása során az aljzatba semmi.

Ültethető bele apró növény aminek kényes a gyökere, ez is látszik a videón.


Fenti két dolog 3-6 mm ajzatnál kilőve, tele lesz ürülékkel, kényesebb gyökérzetű növényt is mellőzni kell.

Ebben az akvában a talaj 1,5 éve benne van, nem algás, tiszta, remélem soha nem kell birizgálnom amíg élnek a halak. Előtte sódert használtam, azzal sem volt gond.

2014. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!