Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet megakadályozni, hogy a vasfa beszínezze a vizet?

Figyelt kérdés
Mielőtt beletettem (1,5hó)
2014. máj. 10. 20:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt a vége:

Mielőtt beletettem 1,5 hónappal ezelőtt, többször forráztam, 1,5hétig áztattam.

Most az akiban van már de nagyon színez még.

Ha van itt valaki, akinek nem színezi a vizét, írja meg, hogy sikerült ezt elérnie! Köszönök minden hasznos tanácsot!

2014. máj. 10. 20:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne nagyon forrázgasd, mert tulajdonképpen így teát készítesz belőle, és a fadarab annál hamarabb fog elkorhadni minél többször csinálod ezt vele. Nem hiszem, hogy az áztatáson kívül létezne más módszer erre, élettartama alatt mindig cserződni fog, és mindig ad valami színt a víznek, igaz ez pár hónap után már igazán minimális. Ha nagyon zavar a színe, cserélj többször vizet, de igazából a halak számára nem káros ami kioldódik belőle, nem beszélve arról hogy a trópusi halak természetes élőhelyeiken sokszor igen sötét tealé szerű vízben úszkálnak szóval őket biztos nem fogja zavarni, sőt talán így élethűbb lesz számukra a környezet.
2014. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vizipityu ***** válasza:

Ez a cucc kiszedi az összes színezőanyagot a vízből (a növénytápszert nem).

[link]

2014. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Az az igazság, hogy a vasfa színező hatását semmivel nem tudod megfékezni teljesen. Egy évnél is tovább színezhet.
2014. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem zavar, amikor kicsit barnás miatta a víz, de ez csak fél, jó esetben 1 napig tart. Utána nagyon sötétre színezi, ezen szeretnék javítani valahogy.
2014. máj. 10. 22:17
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Legegyszerűbb megoldás: vedd ki, tegyél más fát a természetből, ami nem színez.
2014. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!