Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvarisztikában ez mennyit...

Az akvarisztikában ez mennyit jelent?

Figyelt kérdés

Most akarok akváriumot inditani egy 100 literest, de már az elején elakadtam. A tápozásnál olvastam, hogy függ a fénytől az akvárium méretétől és , hogy mennyi növény van benne. Az első kettőt értem, de mennyi számit kevés,

közepes, vagy sok növénynek egy ekkora akváriumban?


2014. máj. 12. 07:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöm az aktakertészethez, nem értek hozzá.


Szerintem #1 válsz tökéletes volt.


A fényerődhöz, terhelésedhez mérten teszel egy szűrést, választasz egy tápozást, ha nőnek a növények egyre több táp kell.


Ez profito tápozás, 0,5 watt/liter fényerő, külső szűrővel, három hónap alatt: [link]


Ez másik akva, profito tápozás, 0.5 watt/liter fényerő, belső szűrők, 3 hónap alatt: [link]


Szaporodott de 0.5 watt/liter fény már bedolgozza az ammóniát az algákba ha gyengébb a szűrés, teljesen kicsinálta az alga a MH-et.


Van pár új hajtás mert lecseréltem külső szűrőre a belsőket.


"de mennyi számit kevés,

közepes, vagy sok növénynek egy ekkora akváriumban?"


Bedobsz 3 szál gazat, lesz belőle ha erős szűrőd van 3 liter, ha gyengébb szűrőd van akkor 3 liter alga lesz helyette 2x24 W T5 mellett 100 literes akvában.

2014. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!