Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elegendő ez a szűrőanyag?

Elegendő ez a szűrőanyag?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Atman Cf1000 típusú külsőszűrőt. Először cf800-ast vettem, de aztán inkább kicseréltem egy nagyobbra. Viszont a cf1000-nek csak 2 szűrőanyagtartója van, nem 3, igaz ez a kettő elég nagy. Ami viszont nekem fura, hogy az üzletben mindkét tartót kerámiagyűrűvel töltötték fel. Kérdeztem is, hogy miért, és azt mondták, hogy a kerámiagyűrű a legjobb. Nekem viszont kétségeim vannak afelől, hogy ez így megfelelő szűrést fog biztosítani. Jelenleg úgy néz ki a dolog hogy az alsó tartályban kerámiagyűrű van és rajta egy vastag mechanikai szűrőszivacs, a fölsőben ugyanúgy kerámiagyűrű a tetején perlonvatta. Mi a véleményetek erről?

2014. máj. 13. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A kerámiagyűrű egy rakás szar.

Még a leggagyibb szivacs is ezerszer jobb biológiai szűrő mint a kerámiagyűrű.

Már ha sima kerámiagyűrűről beszélünk.

Ha siporax szerű porózus szerkezetű gyűrű, az jó. De olyannal nem igazán fogják a boltban csak úgy feltölteni. A boltban azért mondták, hogy az a legjobb, mert nekik az a legjobb, mert telerakták a legolcsóbb szarral.


A sima kerámiagyűrű az alsó részbe, (ülepítőbe) egy rétegbe jó, megakasztja a nagyobb mechanikai szennyeződéseket, megtöri a víz áramlását, egyenletesen eloszlatja. Ennyit tud.


Rakjál fölé durva szivacsot, ami kiszűri a többi mechanikai szennyeződést, aztán 2-3 liter siporaxot, aztán ha van még hely, töltsd ki sűrű szivaccsal.

2014. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
Az olcsó kerámia alulra tökéletes előmechanikai szűrésnek, úgy kb. két sornyi vastagon. Rá kell egy 4-5 centi rétegnyi szivacs, efelé pedig jó biológiai szűrőanyag. Tehát a sorrend jó lenne, ha a fenti kerámia nem egyszerű gyűrű lenne, hanem Sera Siporax. Etalon szintű gyűrűk és top szűrőanyag, minden más kerámia gyenge minőségű.
2014. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!