Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » HELP. Mi baja lehet az akváriu...

HELP. Mi baja lehet az akváriumi növényeimnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni mert baj van az akváriumi növényeimmel. Elöszőr csak az egyik növényem levelein jelentek meg zöld foltok amikből gyökerek nőnek ki.Aztán elkezdett tovább terjedni a többi növényre. Mi baja lehet és mivel leget ezt kiküszöbölni ?

(Ha valakit érdekel emailben tudok küldeni a levelekről képet) elo



2014. máj. 14. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ide feltenni képet. Képfeltöltés.hu-n.


Amúgy valószínűleg valami fonalas alga. Még az is lehet, hogy ecsetalga.

Az algásodás elég bonyolult dolog, ezer oka lehet.

Nagyon részletes tartási körülmények leírása után is csak szerencsével lehet kitalálni, hogy mitől lehet.


Általánosságban egyensúlyban kell lenni a növények számára szükséges dolgoknak (táp, fény, co2) és ezek mennyiségének a növény fajtájának, növekedési ütemének megfelelőnek kell lenni.

A tápozáson belül is arányosnak kell lenni az egyes (mikro- és makro) elemeknek.


Ezen kívül fontos a jó szűrés, megfelelő áramlás.


Ha bármi hiányzik, a többi anyag hiába van, nem tud hasznosulni. Ami hasznosulatlan, azt az algák használják.


Szóval ezek után gondolom már kezd körvonalazódni előtted, hogy nem csoda, hogy huszonhatezer olyan körülmény van, ami éppen ideális valamelyik algának az ötszáznegyvenhét fajta közül.


Rakj képet, írj tartási körülményeket.

Milyen növény, hány literre hány watt fény, milyen szűrés, pontos márka típus, teljesítmény, tápok fajtája, tápozás gyakorisága, stb.

2014. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Az is lehet, hogy valami vízipáfrányról van szó és tényleg gyökerek nőnek a levelekből. Egy kép nem ártana.
2014. máj. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszok holnap leírom hogy mit hogy szoktam.
2014. máj. 14. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt iderakom:


[link]


[link]


Szűrő jónak tűnik, 400 l/h pat mini. 54-esbe.


Azt is írd meg majd, mikor indítottad az akváriumot, csinálod e a részleges vízcseréket.

2014. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kb 2 hónapja indítottam.

hetente 10l vízet szoktam cserélni

2014. máj. 15. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Vízcseréből mehet heti bő 30%.

A táptablettát gondosan az aljzatba kell temetni, ne érintkezzen a vízzel.

Ha ilyen lassú növekedésű növényeid vannak, akkor szinte alig kell táp.

Ha olyan növényeid vannak, amik inkább a vízből nyerik a tápokat, nem az aljzatból, akkor inkább pl easy life pro fitot használnék, de abból is nagyon keveset, mert gondolom a fényed is kevés.

Valószínűleg 15 watt.

Igazából ilyen fény mellett ilyen anubias félék, gömbmoha, ilyesmi marad meg, azok meg akár táp nélkül is elvannak.

Viszont ezek a lassan növőek amúgy is nagyon hajlamosan algásodásra, fonálalga ecsetalga, a legtöbb alkalommal megtelepszik rajtuk.

2014. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem szóval kellene vegyek egy erősebb lámpát ? Hány Wattosat ?

Amúgy szoktam folyékony nyönényi tápsóval erősíteni a növényeket mert olyan ügyesen összeválagattam, hogy van közöttük hínár féle ami a levelén veszi fel a tápanyagot.. szóval neki folyékony kell. És van olyan is (pl amiről készült a kép) ami a gyökerén veszi fel a tápanyagot.. szóval neki meg tabletával kell adagolni a tápanyagot...

2014. máj. 16. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!