Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez normális jelenség?

Ez normális jelenség?

Figyelt kérdés
Az egyik páncélosharcsa direktbe rászállt az egyik gurámimra. Azt csinálják, hogy oldalról a pharcsa mintha tisztogatná a gurámit, de közbe a gurámi meg fejjel lefelé fordul, függőlegesbe. Ha a páncélosharcsa leszáll róla, szép lassan visszaáll normálisba és ugyan úgy úszkálnak... Miért csinálják?
2014. máj. 15. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szedd külön akváriumba a harcsát, vagy előbb-utóbb megöli a másikat.
2014. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
A páncélos egészséges halra nem mászik rá. Nem döglődik az a gurámi?
2014. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fishbone62 ***** válasza:
-Valami nem 101 az is tutti
2014. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát, szerintem se normális, egészségesnk tűnik a guri, nem látszik hogy bármi baja volna. Van étvágya, boldogan úszkál.

Viszont olvastam valahol hogy a függőlegesbe való beállás gáz dolognak az előjele.. Vagy nemtudom. Mit kéne tennem vele ha külön szedem? Csináltam egy sófürdőt neki, 5 percig és öntöttem metalinkéket is pár cseppet bele. Aztán vissza tettem.

De azért nem értem, mert látszik, hogy van benne erő, és úszkál rendesen, nem vegetál semelyik növényes zugban...

2014. máj. 15. 22:15
 5/10 fishbone62 ***** válasza:

De azért nem értem, mert látszik, hogy van benne erő,

Várd ki a végét!

[link]

2014. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát..ahogy olvasom a csigák is okozhatnak fertőzést. Vettem új növényeket, és azzal sajnos bekerültek valahogy, pedig fertőtlenítettem, és jól átmostam őket. Ha csigát látok azonnal kiszedem, de lett egy rakás kis fehér belőle.

Eddig sose döglött meg halam, remélem ezek se fognak kipusztulni... :(

2014. máj. 15. 22:55
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Az 5 perces metilénkékes-sósfürdő mire volt jó? Lestresszelni?
2014. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
Harcsa nélkül produkál bármilyen tünetet a gurámi?
2014. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nemrég írtam dörgölőzéssel kapcsolatosan ide ki egy kérdést, annyi bajuk volt. Most vettem Sera Omnipurt, megpróbálom azzal kezelni őket, bár nagyon nem szeretem a gyógyszereket.

Nem szedtem külön a harcsát végül, de ma még nem láttam, hogy ezt csinálták volna.

Szerintem lehet hogy rendbe jönnek, csak kicsit megviselhette őket az előző kezelés. :/

2014. máj. 16. 16:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Abbahagyták, nem tudom ez mi volt.
2014. máj. 17. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!