Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta nem uszkal csak bujkal...

Betta nem uszkal csak bujkal a novenyben a viz felszinen?

Figyelt kérdés

Ket napja kaptam egy Bettat elore leszogeszem nem ertek a halakhoz bar igyekszem gyorsan a legtobb infot osszeszedni, hogy ne pusztuljon el. Szoval egy 14literes kis akvariumben van egy noveny van bent nala aminek a leveleia viz felszineig terjednek, egesz nap csak bujkal a levelek kozott szint kilog a vizbol annyira a felszinen van! Neha azt

Hiszem mar nem is el mert meg se mozdul de el. Nem uszik meg akkor is nehezen mozdul arebb ha hozzaerek.a vize 26fokos es ha szorok neki kajat akkor eszik. Otlet mi lehet a baj?



2014. máj. 21. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, a 14 literes akvárium KICSI!!! Szerezz be egy 30 literest, megfelelő szűréssel. Kell némi idő egy halnak, amíg megszokja az új helyét, szerintem a két nap kb a határ, amikor már "felbátorodik".

De a bettánál akár normális is lehet, ha nem túl aktív, tapasztalatom szerint ez ennél a fajtánál személyiség kérdése.

A betta labirintkopoltyús hal, vagyis normális, ha néha felmegy egy-egy slukk levegőért és a felszín közelében tartózkodik.

2014. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oszinten szolva en meg ezt a kicsit is nagynak talalom nem igazsn akarok 2x nagyobbat a kicsi szobamba! Ajandek volt nem terveztem de igy mar segiteni akarok szegenynek. Akitol kaptam az kb 4literes gombakvariumban tartja oket es ahogy emlekszem az o halai vidaman uszkalnak.
2014. máj. 21. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Minimum 30 literes akvárium, szűrővel, világítással. Ha ezt nem tudod biztosítani akkor válj meg a haltól mert nem való neked. 4 literbe boldogan úszkált, ezt a marhaságot te so gondolod komolyan? Ismerősödnek semmi köze nincs az akvarisztikához.
2014. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és ehhez mit szólsz?: [link]
2014. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bár azért megvan a 30 lityós aksiban is
2014. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit tul van ez reagalva hogy egy picuri halnak egymagaban 30literes akvarium kell! Az ismeros legidosebb hala 5 eves na hat csak nem olyan borzaszto neki ha eddig el! A baj az volt , hogy nem szokott a hal 26fokhoz csokkentetem a homersekletet ket fokkal es boldogan uszkal ma reggelre az akvarum felszinenek a felet elfoglatak pici apro buborekok ahogy olvastam ez jo jel! Nagyon aktiv ahogy kozelitek az akvariumhoz odauszk kivancsiskodni!a szine is erosebb !
2014. máj. 23. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!