Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Lecseréltem hét liter...

SOS! Lecseréltem hét liter vizet az aksimban, mi a gond?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy lecseréltem hét litert az 54 literes korábban kristály tiszta vizű aksimba ès két napja volt a vìzcsere ès nemhogy tisztul, hanem egyre koszosabb lesz? Még tisztulhat? Mit tegyek? Köszi a válaszokat

2014. máj. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:

hát az elég sok dolog miatt lehet de ha leírod a pontos adatait az akvának akkor biztos tudunk segíteni......

szűrés ?

telepített halak?

vízcsere gyakorisága?

szoktál e talajporszívózni?

amúgy ha mulmosodik a víz az lehet elégtelen szűrés vagy tultelepítés

miatt esetleg koszos szűrő, ha pedig fehér "porosodik" az lehet bacivirágzás szóval kellene még pár adat ehez ;)

2014. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy jobb szűrő kéne bele
2014. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valóban több infó kellene, ha a lebegő szennyeződésekre gondolsz lehet ahogy beleöntötted a vizet felkeverted a talajt.


54 literesbe 1x 700l/h állítható teljesítményű szűrő, vagy 2x320 l/h példa fan 1, vagy 2x400 l/h felváltva takarítva,(amelyik lassabban folyik)

Átlag ezek a szűrőkombinációk megoldják, a 700l/h szűrő 1-2 hétig vissza kell venni.


A szűrő töltet, szivacs méret is fontos, minél nagyobb annál jobb.

2014. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, tisztulni nem fog, ahogy múlik az idő egyre koszosabb lesz, ha a gyenge szűrő a probléma.


Lehet még a rossz szűrőelhelyezés is ok.

2014. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

400 liter/òra aqual PAT mini (gyári szűrő)

A halak sokan vannak, erről már volt itt egy kèrdésem, de mivel külföldre hoztam őket, nehéz lenne visszavinni őket...

Nincs talaj porszìvòzás és kb két hetente van vìzcsere.. nagyobb szűrőt meg veszek, de nem tudom milyet

2014. máj. 22. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Az aquael PAT mininek van egy nagyobb testvére a fan1 azt én 14 literes garnélásba használom, határeset oda is, tisztítás után nyomok bele baktérium kultúrát így oda elég.


Hátul a sarokban: [link]


Még 1 ilyen szűrőt hiába mondanék, talán egy 10 literes nanoba valamit csinálhat.


Ha alul lennél telepítve akkor 2Xfan1 elvihetné, példa 10 hím guppi.


Mindenféleképp nézz egy nagyobb szűrőt, addig én nem birizgálnám a talajt.


Menj el a kereskedésbe, nézz szét a szűrők között, keress olyat aminek nagy szivacsa van, állítható a teljesítmény, 600-700 liter/óra legalább.


Példa ilyesmi: [link]


Nekem resun, sera, belsőm van, az nem állítható, meg van egy rakás fan1 azok állíthatóak, sok halhoz a fan 2 is kevés.


Több belsővel nem lesz valószínű tapasztalatom, példa most vettem 8000ft-ért tetratec ex400 szűrőt használtan, az ment az 54 literesemre, a többi akván is külsők vannak.


Sokszor alternativa egy használt külső.


A másik kérdésedhez írtam, abból leszűrheted ha veszel új szűrőt a régivel együtt járasd 3-4 hétig.

2014. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Veszek újjat, de nem tudok túl drágát, milyet vegyek?
2014. máj. 22. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Az atman amit följebb linkeltem jó lehet, de passz, hogy menyire hangos, esetleg eheim pick up 2010, de az sincs eleresztve szűrőanyaggal.


Ha rendes szűrőt akarsz akkor inkább külsőt vegyél akár használtan, ha sok hal van akkor azt lenne célszerű venni.


Példa: [link]


Egy külső szűrőnek több literes szűrőfelülete van, stabil nyomása, nem lehet összehasonlítani a belsők 1-2 decis szivacsával.

2014. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!