Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár kérdés az aranyhal tartáss...

Pár kérdés az aranyhal tartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
hejhó! karácsonyra kaptam 3 nagyon szép aranyhalat a barátnőmtől, azt szeretném megtudakolni hány naponta kell cserélni a vizüket? valami lámpa kell nekik? viztisztitó? esetleg valami ilyesmi? meg hallottam hogy gömbakvárium nem a,legjobb meg elvileg bevan tiltva, de én azt kaptam. vegyek egy másikat? 3 aranyhalról van szó a fajtjukat egyenlőre enmtudom, most keresem! ÜDv, LL
2009. dec. 30. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szemmel lehet látni hogy ha már koszos a víz(kicsit sárgás színű) és sok az alga meg a kosz , akkor kell cserélni. Nekem van gömb és nem gömb akváriumom is de a gömböt kb 2-3 hetente szoktam tisztítani attól függ mennyire koszos.

Nem tudok arról h be lenne tiltva a gömb akvárium, ne kell vegyél másikat sztem. Lápa az sosem árt, és jót is tesz ha van. Azt vedd figyelembe hogy a halak milyen melegségű vizet szeretnek mert ha a víz nem olyan akkor ___nekem már halt meg emiatt halam úgyhogy sztem ha a meleg vizet kedvelik vegyél vízmelegítőt . Levegőztetőt meg mindenképp vegyél

Jó halazást és BUÉK !

2009. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam , nem lápa hanem lámpa*
2009. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen,a szokásos felállás.Három aranyhalnak 100Literes akvárium kellene és egy jó minőségű belső szűrő.2-4mm szemnagyságú folyami sóder és erős szárú,vastag levelű növények.A növények tövéhez nagyobb kavicsokat kell tenni, mert kitúrják.Mivel kezdő vagy úgy gondolom, hogy jobban járnál egy összeszerelt akváriummal( szett)abban minden van ami kell.70-80 liter alá, semmikép ne menj a mérettel.Fontos lenne egy akvarisztikai szakkönyv is, de a neten is kereshetsz akvarisztikával, aranyhalakkal kapcsolatos oldalakat. [link]
2009. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Salx Narval ***** válasza:
2009. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Salx Narval ***** válasza:
2009. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
Bocsi elrontottam a linket,de végre átment.Első olvasni valónak jó lesz.BUÉK
2009. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, valóban kínzásnak számít, ha a halakat gömbakváriumban tartják, mivel nincs tájékozódási pontjuk az "akváriumban".

Be még nincs tiltva, majd csak márciustól.

Itt van részletesebben:


[link]


Egyébként én is egy 100-150 literes akváriumot javasolok.

Fűtés nem kell, mert az aranyhal hidegvízi-édesvízi faj.

2009. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
huhh köszi mindenkinek! lesz mit böngésszek :D megfogadom a tanácsaitokat! BUÉK nektek is!! Üdv, LL
2009. dec. 30. 13:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Azért az nem mindegy,hogy mekkorák a halak,mert ha picik még, akkor maradhatnak a gömbben,amíg megnőnek,nálam 120 l-ben 7-en laknak plusz egy algaevő,direkt különböző mérteűek,hogy férjenek pici és közepesek,tavi aranyhalat nem tartok.A lámba tényleg jó,szürő sosem árt,de annélkül is elvannak,a növényeket megeszik,de azért tegyél be,a vizet sosem melegítem,mert bírják fűtés nélkül is,legalábbis 10 éve vannak aranyhalaim,eddig nem volt gond.Üdv
2009. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Így minden nélkül azt mondanám, hogy amíg nincs normális akváriumod 2-3 naponta cseréld le a víz felét.De ne tartsd őket így sokáig.Nagyon kellene, legalább egy levegőztető erre az időre is.
2009. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!