Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fagyasztott krill büdös?

A fagyasztott krill büdös?

Figyelt kérdés

Vettem már párszor, de szerintem sose volt büdös, és az újnak olyan erős halszaga van, hogy majd el hányom magam.

Nincs másik levéllel, hogy megszagoljam azt is, de érdekelne, hogy romlottat vettem, vagy ez normális, hogy így bűzlik.


2014. máj. 27. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokáig nem szabad olvadni hagyni, én úgy szoktam, hogy egy kicsi műanyag edény (neptun mérőedény) vízzel felöntve 5 mp a microba, majd kb 5-10 perc múlva megy a halaknak.

Fentieknél enyhén hal szaga van, ha véletlen nem tudom oda adni és kinn marad 1-2 óra múlva már büdös "takarmány+hal" szaga van, azt már kiöntöm nem adom oda a halaknak.


Valamennyire van szaga nálam is, nagyon nem szoktam felhevíteni a microban, mondhatjuk enyhén büdös, ha túl melegítem akkor elég gyorsan nagyon büdös.

2014. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Kittem pohárba, vizet rányomtam és azonnal megcsapott a szaga, még félig fagyottan.


5 percre van a bolt, de elképzelhetőnek tartom, hogy hazafele jövet bementem zöldségeshez és ez kiolvadt. Aztán zacskóstul tettem a mélyhűtőbe, meg se néztem. Ezentúl jobban oda figyelek a szállításra. Veszek egy másik levéllel és megszagolom azt is.

2014. máj. 29. 03:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Jártam már én is úgy, hogy bennmaradt a kocsiban, valamennyire kiolvadt, betettem a fagyasztóba utána ahogy adtam a halaknak megcsapott a "takarmány" szag, inkább kuka lett, vettem másikat helyette. Én felváltva adom artemiával, ugyanúgy szeretik, szépek és egészségesek tőle.

Valamiért az artemia fele annyiba kerül nálunk mint a krill. De még mindig olcsó a krill tábla 500 ft ért mint száraz táppal adni a krill tápértékét, az egy vagyon lenne, legalábbis nekem.

2014. máj. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt a messzibb boltban minden 500. A közelebbiben 300-400 körül változik az ár, de nem tudom követni. Lehet hogyha többet veszek akkor olcsóbb.


Általában artemiát, mysist és planktonféléket szoktam kérni, krillt ritkábban, néha élő tubifexet, vagy fehérszúnyoglárvát, aztán ha semmi nincs a boltban, akkor veszek valami mást, pl tanganyika mixet.


Vettem már fagyasztottban olyan érdekes mixeket is amit senki nem akart megenni, vagy megették a garnélák, ha a halak nem. Nem is tudom mi volt az.

2014. máj. 29. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!