Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium indítás, jól csinálom?

Akvárium indítás, jól csinálom?

Figyelt kérdés

180 Liter, édesvízi

Eddigi lépéseim: aljzatot elhelyeztem (homok, apró kavics) feltöltöttem vízzel, első nap tető nélkül hagytam.

Második nap belső szűrő elindítása, azóta folyamatosan megy (tető rajta van).

Harmadik nap: dekoráció (gyökerek) telepítése (ettől kicsit zavarosabb lett a víz, de talán tisztul)

Negyedik nap: növények beültetése, 9 darab tabletta (előírás szerint) + folyékony növénytáp adagolás (előírás szerint)


Most várok kb jövő hét hétvégéig (péntek - azaz 12 nap eltelt), utána tervezem beszerezni a halakat.


Eddig jó? Van valami extra tanács az indításhoz? Nem baj, ha kicsit zavarosabb lett a dekorációtól (pedig lemostam)? Nem olyan kristálytiszta, mint amikor feltöltöttem.


2014. máj. 28. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

bocsi a szar minőségért csak gyorsan összedobtam így képzeld el a külső szűrő működését "beszerelését"

[link]

2014. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Szűrésből több több kombináció létezik, kell egy áramlás, ezt lehet biztosítani powerheadokkal akár szivacs nélkül is jó, ha nincs sok akadály akkor egy 700-900 liter/órás elég.


Kell egy biológiai szűrés, arra én mondjuk a 200 literesben 3 liter siporaxot+ 1,7 liter szivacsot használok.


A szűrő lehet a hátfalon és a front üveg felé nyomja vagy lehet elől és hossz irányba lövi a vizet.


Nálam 200 literesben egy 900 liter/órás külső van, fodrozom a vízfelszínt vele így nem kell levegőztető, mellé etetés után rásegít egy serafil 120 700 liter/órás de a belsőket szoktam cserélgetni.


Példa video: http://www.youtube.com/watch?v=JiRwOUKM0nw de ezt a szűrőt 6 hónapja nem pucoltam, csak a csöveit.


Igy 900+700 l/h és egy porszem sincs a vízben, 4 gurámi, 6 sziámi ormányos márna, 10 páncélos harcsa, növényzet átlag annyi, hogy a halak éppen látszanak.

2014. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, ezt a külső szűrőt elhelyezhetem az akvárium alatti szekrényben is és csak a csövek haladnak be az akváriumba:

[link]


Ez megfelelő választás akkor nekem?


Ezek után szükségem van a belső szűrőre is, vagy az szükségtelen?


Utolsó kérdés: miért nem említi gyakorlatilag senki a külső szűrőt a kereskedésben? A komplett akvárium (180 l) egyetlen belső szűrővel volt felszerelve.


Halakból nem szeretnék sokat, egy pár vitorláshal (2 db), néhány guppi, molli, algaevő.

2014. máj. 28. 23:11
 14/22 A kérdező kommentje:

Ez a külső miért jelentősen olcsóbb? Milyen hátrányokkal kell szembenézni?

[link]

2014. máj. 28. 23:14
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

Amit linkeltél az nem külső szűrő hanem UV szűrő, teljesen más.


Példa ez egy kisebb külső szűrő: [link]


A belső szűrőd szűrőháza nincs 0.5 liter a képen szereplő külső 6 literes vödörrel van, a belsődben 3 deciliter körül van a szivacs, a külsőben ez 3,6 liter.


A képen hátul a motor van meg a vödör.

Elől, jobbról balra haladva, a világos gyűrűk kerámiák, azokon akad meg elsőnek a szennyeződés, megtörik a víz áramlását, rajta egy kék szivacs van ami kiszűri a durva szennyeződést.

A középső tálca siporax, ebbe telepednek meg főként a baktériumok, sajnos a szűrőgyártók nem adják a szűrőkhöz, külön kell megvenni, gyárilag szivacs van helyette.

A befejezés egy szivacs tálca, ennél a szűrőnél 3 különböző sűrűségű szivacs van, a középső részben egy finom, és egy extra finom 30-as szivacs, hogy teljesen kvarcz tiszta víz menjen vissza az akváriumba.


Összegezve a belsőd 4.7 decis szűrőházát hasonlítsd össze fenti 6 literes vödrével.


Névleges vízforgatásban számolva, vagyis ami a dobozra van írva neked 1500, ha állíthatóak a szűrők akkor 1800 liter/órás vízforgatás kell ha tiszta akvát szeretnél.

Ebből 500 megvan.

A tetra ex 700 egy 100 literes akvát egyedül elvisz, legalábbis nekem a JBL e 700 röhögve elviszi maga a 112 literest ebből gondolom.

180 literes akvát már nem nagyon lehet 1 külsővel szűrni, kell belső rásegités vagy áramoltató.

A tetrában 4 liter töltet van, 4 tálca, a gyári töltetet át kell variálni, illetve mehet tartalékba, 2 liter kimért siporax kell bele ha tiszta vizet akarsz, alul a gyári kerámia, rá egy szivacs, második tál 2 réteg szivacs, befejezésnek 2 tál siporax.


Lényegében szükséged van belső szűrőre, 1 már van, talán 23.000ft-ért láttam ex700-at


Hogy miért nem említik a kereskedésben?

A pult mögött kereskedelmi végzettséggel rendelkező emberkék vannak, tehát van papírjuk, akváriumuk lehet nincs. A másik dolog, hogy tapasztalatból tudják az elkövetkezendő problémáidat, valamint azt, hogy folyamatosan a kereskedésbe fogsz járni pénzt költeni, a problémákat megoldani.


Fizikai képtelenség 3 deci szivaccsal megszürni a 180 literes akva kb 150 liter vizét.


Halak, vitorlás az egyszerre telepítve 3 darab, területvédők, ha 2 kerül be kétfelé osztják az akvát, jobb a 3, így nem ketten viaskodnak egymással hanem három felé oszlik a sérülések esélye, többfelé oszlik a figyelmük, kettőnél lehet lesz egy domináns ami sarokba szorítja a másikat, 3 vitorlásnál már oszlik a domináns figyelme.


A vitorlásokat utoljára telepítsd, szép nagy halak indokolt a külső szűrő.


Nekem Tetra és JBL külsőim vannak, nem javaslom egyiket sem, magad dönts melyiket választod, miért adsz ki pénzt, a fő különbség működésben a tetrába kell perlon ha olyan tiszta vizet akarok mint amit a jbl porlenvatta nélkül csinál.

Pl JBL perlonvatta 700ft 100 gramm, szerintem 3-4 évig elég a tetrába, de gyárilag is adnak vele.


Tehát ne edd meg, hogy nem kell bele perlonvatta, durva szivacsok vannak benne, kötelező bele különben nem tiszta a víz, csak írtam mert mondják, hogy nem kell, pedig kell bele.(régebben én is mondtam csak akkor még nem volt tetra szűrőm)


Remélem most már tiszta a külső szűrő.

2014. máj. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Tetra EX 800 mellett döntöttem.


Gond, ha a belső szűrő után így 5 nappal indítom majd a külsőt, vagy célszerű újrakezdeni?


Még egy technikai kérdés: lehetséges az, hogy valami technikai probléma miatt kiszivattyúzza az akvárium tartalmát a szűrő? Visszatolni meg nem tudja?

2014. máj. 29. 06:50
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem kell újra kezdeni, baktérium a talajban, a vízben, szűrőben van, a legelőnyösebb közeg a szűrő.


Olyat hallottam már, hogy valaki rosszul rakta össze a szűrőt takarítás után és csöpögött, esetleg spórolt a gumi tapadókkal, rosszul rögzítette a nyomó ágat és kifordult.

Van esélye de kicsi.

Villám csapásnak, csőtörésnek, balesetnek sokkal nagyobb az esélye.


Szerintem a belső szűrő rizikósabb, hallottam olyat, hogy lecsúszott az akvában az üvegről, fújta a talajt, mire haza ért a tulaj egy hétvégi kiruccanás után az összes hal elpusztul.

Sokkal gyengébbek a tapadói mint a külsőknek, illetve azokat rögzíted és nem is kell birizgálni többet.

2014. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj, ha később indítod? A belső szűrőbe legalább már elkezdett valamennyire fejlődni a baktérium kultúra. Hogy érted , hogy nem tolja vissza a vizet? Először feltöltődik a tartály és utána kezdi visszatolni, értelemszerűen kevesebb víz lesz az akváriumba a szűrőtartály térfogatával.
2014. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Tetraplus EX 800 Plus beüzemelve.

[link]


Meglepően csendes.


Tehát helyzetjelentés:

4. nap:

Belső szűrő, külső szűrő üzemel, világítás üzemel, aljzat, növények beültetve, némi halkaja beszórva (napi egy), fűtés 26 fokra állítva.


Haltelepítés az eredménytől függően, de legkorábban 17 nap múlva (így összesen 3 hét).


Minden jónak tűnik? :)

2014. máj. 29. 11:06
 20/22 Dioxyde ***** válasza:
Én a guppikat kihagynám egyrészt a vitorlás halak lehet megennék ha megnőnek másrészt nagyon szaporák és lehet a végén már nem tudnád hova tenni őket annyi lenne belőlük.Viszont a világításod milyen ? ha nem elég erős akkor a növények egy idő után feladják arra is figyelj oda megfelelő világítás mellé megfelelő növényeket vegyél.
2014. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!