Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy gyönyörű halat...

Szeretnék egy gyönyörű halat ( csak egyet) 10 literes akváriumba, szerintetek melyik a legszebb és legkülönlegesebb hal? Nem értem miért az aranyhal a legnépszerűbb, szerintetek is szerencsét hoz vagy lehet tőle kívánni? Xdd

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 18:51
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
igen ezt én is olvastam, de nekem meg azt mondják, hogy 10 literesben is elvan 1 betta hal...
2014. máj. 31. 19:15
 12/46 anonim ***** válasza:
77%
És ha azt mondják ,h el van a WC kagylóba akkor azt is kipróbálod?
2014. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
71%

Jó oké Te tudod de legalább egy 20 literes nem fér el??

Képzeld a magad a hal helyébe olyan minth kb. 5m2-en lennél kb egy évig

2014. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%
Hogy kipróbáld mire akarsz a hatalmas IQ-dal rákényszeríteni egy élőlényt, javaslom zárkózz be a budira, és lássuk hány napig bírod majd. Azért árulják mert a sok tudatlanból meg lehet élni. Egy biológiailag is fenntartható akvárium nagyon erősen minimum 40L-es. Ha kicsit is utána olvastál volna rengeteg helyen ezt a minimumot inkább 100L-ben határozzák meg. Ahelyett meg hogy idióták módjára hüledezel itt még a 40L-es aksin is inkább fogadnád meg azt amit írnak neked, vagy akkor mi a francnak tetted fel a kérdést??? Ha meg se pénzed se helyed se eszed hozzá akkor minek akarsz halat tartani?
2014. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Az Állatvédelmi Törvényhatóság halas részében a minimum a 30liter alatta büntet és azért van a legtöbb helyen mert nem ellenőrzik és sokan veszik csak arra nem gondolnak hogy állatkínzás.
2014. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Eladóra SOHA ne hallgass(se olyanra aki 10 literben halat tart...), az ő célja az hogy ELADJON. Ha 10 literbe beleteszed, a hal hamarosan elpusztul, a kezdő pedig visszamegy a boltba másikért.

Ha rám(és a többiekre), hallgatsz, vegyél egy 30-40 literes akváriumot. ez már törvényes, és a halad is boldog lehet. A 10 literesben tarts kaktuszt, vagy kövirózsát.

Olvasd még át Pendulum kiváló írását: [link]

2014. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Pendulum92 ***** válasza:
100%

"igen ezt én is olvastam, de nekem meg azt mondják, hogy 10 literesben is elvan 1 betta hal..."


Az "el van", és a boldog hal között óriási a különbség.


Kínozni szeretnél egy állatot, vagy mindent megteremteni számára?

2014. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 fishbone62 ***** válasza:
73%

10 literes akváriumba (uborkás üvegbe) nem alakul ki a biológiai egyensúly. A bettának se ártana minimum egy 30 literes akvárium véleményem szerint. Olyan élőlény nincs ami igénytelen max sokáig tűr-szenved az emberi hanyagságot elviseli.

olvas!

A sziámi harcoshalak vagy betták nagyszerű házikedvencek a szép színük és könnyű gondozásuk miatt. Jóllehet a harcoshal egy kis szívós állat, nem legyőzhetetlen és igenis gondos törődést igényel.



A bettáknak kis akváriumokra van szüksége

Ez a tévhit a betták természetes élőhelyéből fakad, ami az ázsiai rizsföldeken van. Mivel sekély vizekben élnek, az emberek azt hiszik, hogy a kevesebb jobb. Ezek a földek viszont több km hosszan terülnek el, így a betták nincsenek korlátozva. Azok a kis akváriumok, amelyek arra ˝hivatottak˝, hogy a bettáidat otthonul lássák, valószínűleg túl kicsik ahhoz, hogy a hal boldogan élhessen benne. A javasolt akvárium mérete 20 literes, de ne félj nagyobbat venni!

2014. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Artemia rákokat lehet tartani 10 literbe egy műanyag hal társaságában.
2014. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért árulják, mert lehet benne növényeket tartani, vagy 2 db garnélát, vagy át lehet tenni 2 halat fél napra ívni, vagy egy 4 cm-es halat át lehet bele tenni betegség esetén egy hétre, stb.


Az, hogy neked mit mondtak pl eladók, az innentől semmit nem jelent, mert most meg már mondta egy rakás hozzáértő, hogy 30 liter alatt nem lehet halat tartani, de még az is nagyon instabil, inkább 40. Az eladóktól meg max azt érdemes megkérdezni, hogy hogy kell áfás számlát írni. Ahhoz értenek. Nem azért vannak ott, hogy az akvarisztikához értsenek, ahhoz a vevőnek kell érteni.


Az, hogy 22000 egy berendezett 40 literes akvárium, igen szerencsés összeállítás, én inkább 30.000-et mondanék.

Ha ez sok, ne tarts halat.

Ilyen egyszerű a megoldás. Senki nem mondta, hogy ez a világ legolcsóbb hobbija.

Egy halnak viszont az az összes élettere, amit az akvárium nyújt. Mint ha egy kutya egy kennelben élné le az életét.

Tengert nem kell hozzá venni, egy tengeri akváriumot 300 liter alatt fölösleges elkezdeni, ha már a méreteknél tartunk.

Ha a szobádba nagy egy 40 literes akvárium, akkor az kizáró ok, hogy halat tarthass.

Nincs kompromisszum, le kell róla mondanod.

Annak meg gondolom te se látod értelmét, hogy profi állatkínzóvá fejleszd magad.

2014. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!