Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy gyönyörű halat...

Szeretnék egy gyönyörű halat ( csak egyet) 10 literes akváriumba, szerintetek melyik a legszebb és legkülönlegesebb hal? Nem értem miért az aranyhal a legnépszerűbb, szerintetek is szerencsét hoz vagy lehet tőle kívánni? Xdd

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 18:51
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
imádom az állatokat, nem vagyok állatkínzó, egyébként eddig senki sem a kérdésemre válaszolt de mindegy, ha logikusan gondolkoztok akkor jobban megéri az eladónak ha nagyobb akváriumot vennék, mért mondaná hogy elég a kicsi ? visszamegyek halat venni mert elpusztult az előző xddd egy hal 500 ft SE egy akvárium viszont drágább ... :D tök jó hogy leírjátok a véleményeteket, de ezt lehet normálisan is és nem ilyen bunkó módon, mert én se voltam ilyen, megtisztelő érzés lenne ha normálisan válaszolnátok A KÉRDÉSRE
2014. jún. 1. 01:46
 22/46 Platypus ***** válasza:
100%

Mert nem vagyunk hajlandóak törvénytelen és állatkínzó dolgot javasolni, te pedig ezt vetted a fejedbe. A haltartás egy hobbi, senkinek sem kötelező, ha nem tudod megfizetni akkor keress másik hobbit, ahol nem szenvednek más élőlények a te fafejed miatt.


10 literbe az artemia sórákot ajánlom, nem a legszebb és legkülönlegesebb, nem is hal, ellenben problémák és állatkínzás nélkül tartható.

2014. jún. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem voltunk bunkók, csak hülyeséget csinálsz, épeszű ember nem vesz 30liter alatt.
2014. jún. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

"mért mondaná hogy elég a kicsi?"

- mert nem ért hozzá

- mert pont leszarja

- az nem sért még törvényt, hogy növendékhalat adjon el ekkora akváriumba

- mert hozzá fogsz visszajárni gyógyszerért (egy komolyabb betegségnél 2000Ft/50ml áron), újabb halálért, aztán, ha rájössz, hogy ez így nem jó, nagyobb akváriumért, profibb felszerelésért.

- "egy hal 500 ft" Attól függ, hogy milyen fajta bettát szeretnél. A legdrágább, amit eddig láttam kereskedésben 3500Ft volt (egy piros butterfly dumbo plakat).


"megtisztelő érzés lenne ha normálisan válaszolnátok A KÉRDÉSRE"

Sajnos erre a kérdésre nincs számodra elfogadható válasz. Az állatvédelmi törvény kimondja, hogy "Tilos (...) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben tartani." ( [link]


"a betta hal kifejezetten kis méretű akváriumban szeret lenni"

A betta hal nem szereti a nagy, nyílt tereket, ezért sűrű növényes akváriumban szeret lenni. Mindegy 30 vagy 300 literes, amíg van neki sok búvóhelye.


"Nem értem miért az aranyhal a legnépszerűbb"

Hányszor láttál a TV-ben gömbakváriumban aranyhalat? Sajnos elterjedt tévhit, hogy igénytelenek és hogy szűrés nélkül, kis helyen is elvannak. Ráadásul nem egy eget verő áruk van.


Egyébként leírásod alapján, szerintem is a betta felelne meg neked: szépek, különlegesek, "személyiségük" van. Akvarista szemmel nézve kis helyen is elfér (neonhalat pl. 80 cm-s úszótér nélkül nem érdemes tartani). Viszont, ha ragaszkodsz a 10 literes akváriumhoz, érdemes lenne szétnézned picurka garnélák között, ők is színes, különleges jószágok.

2014. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

A térfogat egyébként csalós, egy 10 literes akváriumtól nem 3x nagyobb mint a 30 literes.

Példa: 20x20x25cm (szél./mély./mag.) 10liter

30x30x35cm (szél./mély./mag.) 31,5 liter


Tehát itt minden irányba csak 10 centi a méretbeli különbség, ha meg be is rendezed, hogy nézzen ki valahogy akkor lemegy az ajzat, fent sem tudod teletölteni, mínusz üveg vastagsággal a 10 literes 19x19x18cm


6,5 liter víz megy bele kb, ha teszel be szűrőt, fűtőt, pár növényt, a halnak mi marad?


Van a törvény ami 30 litert ír elő, meg van a logika ami szintén minimum 30 literre mutat.


10 centivel nagyobb akva az csak elfér, nem háromszor akkora.

2014. jún. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Eddig mindenki a kérdésre a megfelelő választ adta.
2014. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon úgy tűnik, hogy a kérdező csak provokál, vagy egyszerűen piszkosul önfejű.

Ha ennyi válasz után nem bírta felfogni, hogy egyenes úton van az állatkínzás felé, akkor ezek után sem hiszem hogy felfogja...

Egyébként kérdező, kaptál választ a kérdésedre, megmondták milyen állatot tarthatsz 10 literben. Sórákot.

2014. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a köztudatban a haltartást egy szinten említik mondjuk a hörcsögtartással. Míg oda kell egy ketrec vagy akvárium, alom, kaja, tehát nem kell olyan technikai felszerelés és tudás, mint egy akváriumhoz.


Az akvarisztika egy drága és nehéz hobbi, ezt jegyezd meg kedves kérdező. A köztudatban nem a helyes haltartás terjedt el.

2014. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

A höri nagyon szeret kint futni, csak őt könnyű kivenni, utána megfogni.


A halakat viszont nem lehet kitenni a kádba úsztatni, meg vissza, mert egyből sokkot kapnak, ezért kell nagy akvárium.

2014. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
na jó legyen igazatok, és tényleg önfejű vagyok :D viszont már megvettük a halat, betta és 10 literes akváriumban van, a kérdésem meg az volt hogy az aranyhal szerencsét hoz-e xd hülye kérdés, de válasz még nem volt, bár már nem is érdekel :D azért örülök hogy ennyi mindenkit érdekel ez a téma, nem gondoltam hogy itt vitatkozások lesznek :D
2014. jún. 5. 10:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!