Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kézzel fogott pontyok, harcsák?

Kézzel fogott pontyok, harcsák?

Figyelt kérdés
Egy magyar férfitól láttam a youtubeon, hogy télen, a vermelési időszakban pontyot fog puszta kézzel. Egy amerikai tévéműsorban pedig kézzel fogták a harcsákat. Én is gondoltam hasonlóra, pl úgy, hogy egy kötelet kötnék a lábamra, hogy a sodrás ne vigyen el, vagy netán egy nagyobb harcsa ne tudjon behúzni az üregébe. Ehhez a tevékenységhez kell halász vizsga?

2014. máj. 31. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Akárhogy fogod ki, ha lábbal, vagy hálóval, akkor is kell horgász engedély és csak az kap akinek van vizsgája szerintem.
2014. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

horgászvizsgám már van négy éve, de nem tudom, hogy e mellé

még kell-e külön vizsga.

2014. jún. 1. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
A jogszabály világosan előírja - kortól függően (ifi, felnőtt), hogy milyen és hány eszközzel lehet fogni. A halászvizsgával (és engedéllyel) rendelkezőknek a halászatra jogosult adja meg a jogszabályon kívül, hogy milyen eszközzel, mikor és hogyan halászhat. Ez a területi engedélybe fel is van sorolva. A kézzel történő hafogást a jogszabály sem emliti, ill. a területi engedélybe sem fog bekerülni - tehát tiltott halászati módnak minősül!
2014. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek! :)
2014. jún. 1. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!