Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez nem lenne megvalósítható?

Ez nem lenne megvalósítható?

Figyelt kérdés

Kötelezni az állatkereskedőket, hogy amit ott vettél, azt vissza is vihesd, ők pedig adják le a megfelelő helyekre.

Így nem lenne tele minden tó invaziv fajokkal. A megunt kedvenceiket nem oda dobálnák az emberek, és az

Omszki tóban sem kéne félni, hogy a seggembe harap egy aligátorteknős. Meg akkor talán nem halnának ki a dunából a hazai halaink, bár mostmár lehet hogy mindegy. Nem lehet ilyen rendeletet hozni? Vagy nincs értelme?



2014. jún. 2. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az állatkereskedőknek elég rossz lenne és nem is az ő hibája.
2014. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Pedig igaza van a kérdezőnek abban, hogy jobb lenne ha lenne olyan hely ahol le lehetne adni az ilyen állatokat, mint pl a gyógyszertárak is kötelesek bevenni a lejárt gyógyszereket és fizetni a megsemmisítésüket, holott nem az ő hibájuk, hogy valakinél nem fogyott el a gyógyszer.

A probléma csupán annyi, hogy így is kevés pénz jut a menhelyeknek és ha még hivatalosan reklámozva is lenne, hogy "megunta házikedvencét? adja le nálunk!" akkor az elmúlt évek harcai a felelős állattartásról a kukában végeznék.

2014. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor akik kisállat-menhelynek hívják magukat, azok ne csak kutyát/cicát fogadjanak be, hanem egyéb kisállatokat is.
2014. jún. 2. 21:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez patkányság. Visszaviszed, ők meg agyoncsapják, mert mi mást csináljanak vele? HA megveszel egy állatot, akkor vállald érte a felelősséget, ha nem, akkor legyen annyi gerinced, hogy kegyes halált adsz neki, nem lepasszolod másnak a piszkos munkát.
2014. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az állatkereskedéseknek kéne ilyen szabályokat hozniuk, hanem az állattartást szabályokhoz kötni. Ha megveszel egy állatot, onnantól kezdve te vagy érte a felelős, nem pedig az állatkereskedés.
2014. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok: a 4-es választ nem én írtam, de teljes mértékben egyetértek vele :)
2014. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem én dobáltam a tavakba a sok halat, meg teknőst.


De ha menhelyen leadhatnák és ott árusítanák is ezeket az állatokat, akkor így körbe mehetne a dolog, egyik leadja, másik elviszi. Meg az állatkereskedésben is lehetne pár ilyen üres akvárium, ahova be lehetne dobni ezt azt, mások meg olcsón onnan megvehetik és a boltos még keresne is rajta, tehát én szerintem ez működhetne így is akár.

2014. jún. 2. 21:43
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az állatmenhelyeket civilek működtetik, sokszor erőn felül, és kizárólag adományokból, adó 1%-okból tartják fenn magukat, állami támogatást nem kapnak (ne keverd őket a sintértelepekkel). Mégis hová helyezzék el, miből és hogyan etessék a különféle megunt, egzotikus állatot? Így ebben a formában ez óriási kicseszés lenne velük. Ha az állam mondjuk a sintértelepeken kiépíttetne az egzotikus állatok számára alkalmas életteret, vagy támogatást adna a menhelyeknek erre + az etetésükre, az már megoldhatóbb lenne. De az emberek fejében kéne rendet tenni, hogy ne kezeljék eldobható tárgyakként az állatokat.
2014. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, az nem így működik. Számvitelileg nem tudod elszámolni.

Valamint gondolj bele, az a felelőtlen ember, aki csak úgy kidobja az állatát, az nem fogja visszavinni egy boltba, főképp úgy, hogy nem kap érte cserébe semmit.

2014. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kár, pedig amikor kidobja ott sem kap érte semmit. Ingyen odaadhatná másnak, aki örülne neki, de meg sem kérdez másokat, hogy kell e, csak elengedi, elszaporodik és visszafordíthatatlan károkat okoz a természetben.
2014. jún. 2. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!