Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap raktam fel egy akvárium...

Tegnap raktam fel egy akváriumot, hogy megvalósítható e! Aztán igazatok volt benne! Ez megvalósítható? KÉP!

Figyelt kérdés

[link]



egy asztalra szeretném csináltatni vagy egy asztallal csináltatani! a barna keret lenne az asztal:D

kb. 50cm magas lenne az akvárium! Ez jó megoldás? Megoldható? Hány liter lenne?


2012. okt. 8. 09:38
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:

Arányokkal számolva ez bruttó 276 literes.(ugyanis elfelejtetted megadni az egyik oldallap hosszát)

Amúgy asztal alá vagy fölé tervezed? Mert alá semmiképpen nem ajánlom. De amúgy megvalósítható de akkor több belsőszűrő meg egy jó külső kellesz.

2012. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jobban járnál egy hosszú, meg két rövidebb akváriummal.

Ehhez olyan vastag üveg kell, hogy csak a viszonylag nagy halak érvényesülnek benne, azoknak viszont a 20 cm-es szélesség kevés.

2012. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha alacsonyabbra csinálod, 30-40cm, akkor elég vékonyabb üvegből.
2012. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bár akkor még a 110-es részhez kell egy merevítés középre
2012. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hable!

Én úgy értelmezem a rajzot, hogy ez egy u alakú, 20 cm széles akvárium akar lenni.

Tehát van itt 150 cm-es oldal is, meg 110-es is, meg ki tudja a két oldalsó mekkora!

Kell az a vastag üveg és igenis keskeny a 20 centi.

2012. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hja hogy belül 110? aha, jó :) Tényleg.
2012. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont egy ugyanilyen alakú akváriumot terveztem (illetve 3-man lettünk volna benne) a tavasszal, csak sajnos nem jött össze. :(

Neked több sikert kívánok.


Annyi különbség lett volna, hogy az enyém nem körbe járható lett volna, hanem a közepe, és az egyik oldala 2 falnál lett volna.

Meg a 3 belső frontüveg egyenként 2 méter lett volna, és bruttó 2100 liter.


Végülis jó halakat kell választani.

Pl ilyen ékfoltos razbóra szerűeket.

A lényeg, hogy ne legyenek félénkek, ne legyenek fekete vizűek, ne zavarja őket a fény.

Akkor talán jobban elviselik ezt a kirakat stílust.

Meg ne legyenek 4-5 cm-nél nagyobb halak, mert a 20 cm-hez nem tudsz nagyobbat betenni.


Nagy csapatokat kell berakni, azok is látványosak, de csak ilyen kicsi halakból.


Meg több szűrő kell, 3-4 db, hogy ne legyen baj az áramlással.

2012. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!