Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak?

Mi baja lehet a bettámnak?

Figyelt kérdés

Reggel óta semmit nem csinál. Nem szoktam kopogtatni az akvárium üvegét, de volt amikor más megtette. Mindig reagált, rá, most az sem érdekli, meg sem mozdul. Egész délelőtt szinte a szűrő mögött dekkolt mozdulatlanul. Reggel lejött kajáért és ennyi.

Most is vagy a szűrő mögött van, vagy az aljzaton, esetleg a leveleken, de egyáltalán nem aktív. Elúszik valahová és ott dekkol. Nagyon passzív. Még a hasán lévő úszók (ha nem úszók, akkor elnézést, nem vagyok még annyira otthon a témába), amik folyamatosan mozognak neki azokat sem mozgatja sokszor. Egyáltalán nem úszkál, csak amikor helyet változtat.

3 hete került az akváriumba. Azóta szépen elvolt. 1-2 hete már kinyílt annyira a csipája, hogy elkezdte a foltos harcsákat kergetni, ha éppen ahhoz volt kedve.

Ehhez képest most semmit nem csinál.

Mi lehet a gond ?



2014. jún. 3. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium? Milyen szűrés? Milyen gyakoran cserélsz vizet? Hány fokos a víz?
2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Cascade 300-as szűrő.

300 Liter/óra

Minimum 30/maximum 60 liter.

50 literes akvárium. 2 hetente részleges vízcsere.

23 fok körül van a víz hőmérséklete.

Most úszkált egy kicsit, de láthatóan lassabb a szokottnál...

2014. jún. 3. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a szűrőt, de látatlanba mondom h, kevés lehet gyári adat felével, harmadával kell számolni. Víz is hideg 27-28 fokos meleg vizet szereti a betta. És kevésnek találom a heti 2 szeri vizcserét is ekkora víztömegnél szükséges hetente. Lehet kezd felgyülemleni az ammónia, nitrát az akváriumodba.
2014. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
Fázik, és a szűrő is gyenge.
2014. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Direkt megnéztem a ventilátor beüzemelése előtt és a 24 fog még jó neki. Illetve Én úgy tudom, hogy ha fázik, akkor a neon melegét keresi.

De amúgy már nem aktuális.

Tegnap óta úszkál megint szépen....

2014. jún. 4. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!