Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak?

Mi baja lehet a bettámnak?

Figyelt kérdés

Úgy jó egy éve kaptam egy gyönyörű bettát, de mivel nem nagyon értettem a fajhoz, nem igazán volt meg a megfelelő hozzáértés. Bár így is jól érezte magát... De, folyamatosan kezdett veszíteni kicsit a színéből, amit időközönként visszanyert. Aggódok érte kissé, mert az uszonya fodros és most el is szakadt, pont ott, ahol kifakult. Egy időben volt bent nála fűtő is, de ahogy rálógatta az uszonyát mindig, le is égett belőle egy jó fél cm-s darab, így azt inkább kivettük tőle... Nem rég kapott az akváriumába kis bujkálót és növényeket. Levegőztetője van. Tápot kap enni. Olvastam még néhány dolgot, hogy mit ehetnek, de tanácstalan vagyok, mert az egyik oldalon azt írják ehetnek szúnyoglárvát, a másikon meg azt, hogy ne... Ti mivel etetitek a bettáitokat? Mit tehetnék érte, hogy újból egészséges legyen?

Viselkedése:

2-3 hónapja csak akkor evett, ha én adtam neki enni és ott is voltam mellette. Másoktól, pl anyukámtól nem fogadta el, csak akkor,mikor elkezdett hozzá beszélni. Sokszor fekszik le a kövek közé, vagy a levegőztető mellé fejjel lefelé. Ezt nem tudom minek elkönyvelni, és csak ráhagyom, hogy "alszik"... De az normális, hogy odaúszik a szűrőhöz és ott szívatja az uszonyait? Van mikor órákon keresztül ott gubbaszt, majd fejjel lefelé fordul és úgy van.

Most raktam a vizébe Metilénkék cseppeket, amik a gombákat, parazitákat elpusztítja..vagy megtisztítja kicsit a vizét... Az nem baj..? Ha kell csatolok róla fényképet is, hogy hogyan néz ki jelenleg.



2013. aug. 16. 17:31
 1/6 izomszörp ***** válasza:

Mekkora akiban van????

Színfakulás a stressz miatt lehet!!!

Víz hány fokos?

Szűrésed milyen?

Metilinkék nem volt jó ötlet, vedd ki belőle a halad mielőbb!!!

Nagy valószínűséggel kinyírtad szűrőbacikat!

Fényképet kérnénk ha lehet!

2013. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
A drasztikus mértékű hozzá nem értés miatt döglődik tömören és röviden.
2013. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
16 cm széles, 39,5 cm hosszú és 18 cm a magasság, persze, majd holnap csatolok róla képet, de most este nem tudok olyat, ami vissza adja a rendes színét
2013. aug. 16. 20:58
 4/6 A kérdező kommentje:
a szűrése jó. a víz jelenleg 29 fokos, most, hogy kicseréltem neki a vizet, de előtte olyan 25 körül volt
2013. aug. 16. 21:03
 5/6 izomszörp ***** válasza:

12 literben tartod???

Milyen szűrésed van 12 literre???

Az egész vizet átcseréled?


Őszinte leszek, szenved a halad!!!! már kb egy éve.

Ne haragudj de ezt kell hogy mondjam.

Csoda hogy eddig is bírta.


[link]

Ezt olvasd el!!!

Mindent rosszul csináltál sajnos :(

2013. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

elhiszem, és rosszul is érzem magam miatta, és nagyon aggódok érte...de sajnos nem tudom megtenni, hogy nagyobb akváriumot adjak neki. Anya nem egyezne bele...másrészt nem tudnám úgy megoldani, hogy mellettem legyen. Egyszer volt, hogy nem voltam otthon és egyáltalán nem érezte jól magát, hogy nem láthatott (anya állítása szerint)

de itt egy mai kép: [link] jobbat sajnos nem tudtam csinálni, így is sokat csináltam de fél a telefontól és nem mindig tudom úgy lefényképezni...

[link] ez pedig egy pár napos kép

2013. aug. 18. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!