Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetratec ex1200 szivacs vagy...

Tetratec ex1200 szivacs vagy perlon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Melyik lenne jobb zárásképp mechanikai szűrésre, gyári perlon lap vagy egy sűrűbb szivacs helyette? Ezt néztem ki: [link]

Ez elég sűrű? Vagy maradjak a perlonnál? Köszi!



2014. jún. 12. 08:48
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

Bocsi ezt akartam tm45

2014. jún. 12. 08:49
 2/6 Platypus ***** válasza:
Jó az a gyári perlon. A legutolsó szűrőtöltetnek már csak a nagyon pici lebegő szemcsék maradnak, erre felesleges egy 3cm vastag szivacsot pazarolni, ami a biológiai töltetek elől veszi el a helyet. A tetra gyári perlonvattája elég praktikus cucc, vékonyra préselt, nem szabadulnak ki belőle szálak és nem foglalja a helyet. A hátránya, hogy nem túl hosszú életű,kb. félévente cserélni kell.
2014. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Egyiket se. Szivacsért nem fizetnék, a perlon meg hamar elkezd fojtani. A gyári szivacsot max., de azt se. Úgyis a bio előtt fontos megszűrni a vizet, elé tegyél bőven szivacsot. Ha ott szennyeződéssel teli víz jut át, már eleve nem jól van valami. Ha meg megszűrt víz, akkor a végére minek? Az olyan apró szennyeződéseket meg, amit a perlonvatta megfogna, kis túlzással nagyítóval keresheted.
2014. jún. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kell perlon vs nem kell perlon szerintem soha nem lesz egyértelmű.

Én meg voltam győződve róla, hogy nem kell perlon amíg nem lettem tetra tulajdonos.


Ha a szűrő egy olyan akváriumon van ahol nagytestű halak vannak, lesznek, oda nem kell, képződik mulm ami berakodik a szivacsba, a nyálkás szivacs minden szennyeződést megfog, 8 liter a szűrőanyag nem kevés.


Ha apró halas, oda kell perlon, az első évben biztos.

Kisesebb szűrőnél amibe 2-3 tálca van szintén ajánlott a perlon, nincs annyi szűrőanyag mint a magasabb nagyobb szűrőben így kevesebbet is tud megfogni, ex 400 nálam semmit nem csinált a vízzel, tettem bele perlont másnapra gyönyörű tiszta lett a víz.


Nem kizárt, hogy a kisebb 2-3 rekeszes szűrőkből ki lehet venni a perlont 6-8 hónap után de ez is a szennyezés mértékén múlik, azon, hogy menyire taknyosodnak be a szivacsok.


A 4 rekeszes, magasabb szűrőknél a halnépességen mulik a perlon használat.


Ha hártyás a vízfelszín vagy koszos a víz, tegyél, máskülönben nem kell.

2014. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a perlonnál, eddig is volt benne csak gondoltam hátha jobb a sűrű szivacs. Köszi!
2014. jún. 13. 08:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Szivacsból a 30-as elég, nekem a jbl külsőkbe az van gyárilag felül, nem is kell bele perlon.


Tetrába ismerősöm a jbl perlont használja 100 gramm 700-800 ft kb 3 méter, szerintem 3-4 évig elég, így olyan tiszta a vizem mint a jbl szűrőknél.


Május 10 óta megy a tetra ex400-as szűrőm perlonnal, semmilyen teljesítmény csökkenés nincs eddig, társas akva, használtan vettem a szűrőt, nem volt vele perlon, jbl-t vettem.

2014. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!